Bogata oferta kinowa w Raszynie

Raszyn

Wakacyjna uczta dla kinomanów w Centrum Kultury Raszyn trwa. W lipcu widzowie mogli obejrzeć pięć ciekawych filmów. Co czeka na nich w sierpniu?

Nie ma to jak dobry film. Wakacje to znakomity czas do relaksu i odpoczynku, a także do nadrobienia kinowych zaległości. Sala widowiskowa Centrum Kultury Raszyn przyciąga widownię na cotygodniowe seanse. A trzeba przyznać, że dobór projekcji jest niezwykle ciekawy. „Śmietanka Towarzyska”, „Polowanie”, „Dar”, „Dawca pamięci”, „Letnie przesilenie” – takie produkcje w lipcu mogli obejrzeć kinomani.

Co znajdziemy w sierpniowym programie Letniego Kina CKR? W najbliższy wtorek (8 sierpnia)  zostanie wyświetlony dramat „Chce się żyć”. Obraz Macieja Pieprzycy opowiada historię chorego na mózgowe porażenie Mateusza, który chce walczyć o prawo do normalnego życia. Na ekranie pojawią się m.in. Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak i Arkadiusz Jakubik.

Z kolei 16 sierpnia kinomani z Raszyna będą mogli zobaczyć wzruszający film „Carte blanche”. Kacper, nauczyciel historii, dowiaduje się, że traci wzrok, ale nie poddaje się. Praca jest dla niego wszystkim. Uczy się życia na nowo, chce doprowadzić swoją klasę do matury. O tajemnicy Kacpra wie tylko jego przyjaciel Wiktor. W roli głównej Andrzej Chyra, któremu na ekranie towarzyszą m.in. Urszula Grabnowska, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Blumenfeld i Dorota Kolak. 

Na 22 sierpnia zaplanowano projekcję filmu „Konwój”. Plejada znakomitych aktorów: Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Przemysław Bluszcz, Łukasz Simlat czy Ireneusz Czop gwarantuje najwyższe wrażenia. Dyrektor więzienia do transportu groźnego więźnia ściąga doświadczonego funkcjonariusza, który zostaje dowódcą konwoju. Okazuje się, że sprawa jest niezwykle skomplikowana. W skład ekipy konwojentów wchodzi zięć dyrektora więzienia, który nie powinien się tam znaleźć…

Na koniec wakacji zaplanowano film „Imagine”. To międzynarodowa produkcja, która przybliża świat ludzi niewidomych. Do ośrodka w Lizbonie przyjeżdża instruktor, który uczy młodych pacjentów orientacji w przestrzeni. Jego metody nie wszystkim przypadną do gustu. Ale z czasem Ian zdobywa zaufanie niewidomych, a jego praca budzi w nich entuzjazm.

Seanse odbywają się o 19.00. Wstęp wolny.

Przypominamy, że 2 września w Parku Raszyńskim odbędzie się drugi tegoroczny pokaz plenerowego Kina Letniego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.