Blackout nie straszny przy planszówkach

Grodzisk Maz.

Już w najbliższy weekend nowa hala widowiskowo-sportowa w Grodzisku Mazowieckim zmieni się w centrum gier „kryzysowych”. 22 i 23 października odbędzie się Pierwszy Festiwal Gier – Planszowy Grodzisk.

W ostatnich czasach gry planszowe przeżywają swoisty renesans. Z chęcią wracamy do rodzinnych zwad przy „Monopoly”, wykazujemy się pomysłowością w „Scrabble”, czy odnajdujemy żyłkę stratega przy „Chińczyku”.
Co ciekawe, gry planszowe wynaleziono już 5000 lat temu w Mezopotamii – chodzi o „grę na dwudziestu kwadratach”. W królewskich grobowcach w Ur odnaleziono komplet tej gry. Jest ona uważana za prekursora „Tryktata” i uważana jest za najstarszą grę planszową na świecie. Jej „równolatką” można nazwać grę w kości.
Gry planszowe były popularne głównie wśród rodzin królewskich. Nieco później planszówki przeniosły się na grunt robotniczy. Tutaj bardzo szybko zyskały na popularności. Od 1979 roku przyznawane są Oskary w dziedzinie gier planszowych – Spiel des Jahres. Są tu oceniane: koncepcja gry, struktura reguł, układ oraz projekt.
Dzisiaj mamy dużo więcej odmian gier planszowych, np. RPG, czy figurkowe. Te i inne odmiany będzie można zobaczyć podczas Pierwszego Festiwalu Gier Planszowych 22 i 23 października. W sobotę, 22 października festiwal rozpocznie się o godz. 10.00 i skończy o 20.00, a w niedzielę rozpocznie o 9.00, a skończy o 16.00. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.