Beksiński zachwyca w Grodzisku

Uncategorized

Od 1 marca w Poczekalni PKP w Grodzisku Mazowieckim można podziwiać dzieła Zdzisława Beksińskiego. To mało znany dorobek artysty, który obejmuje głównie prace fotograficzne z lat 50-tych, ale nie zabrakło też filmów dokumentalnych. Sprawdźcie naszą galerię!

W minionym roku o Beksińskich zrobiło się głośno za sprawą premiery filmu biograficznego „Ostatnia rodzina”. W rolę Zdzisława Beksińskiego doskonale wcielił się Andrzej Seweryn, dzięki któremu możemy poznać sylwetkę artysty, jego zachowanie, styl życia i w końcu to, jak tworzył swoje dzieła. A warto dodać, że były one niecodzienne, fantastyczne, czasami wręcz przerażające.

Wystawa w grodziskiej Poczekalni PKP składa się głównie z fotografii, od malarskiej po kreacyjną i drastyczną. Widzimy tam fotomontaże komputerowe, które pozwalają artyście w dojrzałym już okresie działań twórczych na kontynuację pasji fotograficznej. Dostrzegamy także ciekawe pomysły na przetworzenie klasycznych tematów takich jak sylwetka ludzka, twarz czy pejzaż przy pomocy programów komputerowych.

Według organizatorów jedną z najciekawszych części wystawy to grafika komputerowa. Widać w niej znakomity warsztat Zdzisława Beksińskiego. Zaskakujące jest to, jak bardzo oszczędnie potrafił poruszać się w prezentowanych formach, używając wręcz prostych środków wyrazu, a jednocześnie uzyskiwał niesamowite efekty. 

Wystawę wzbogacą filmy dokumentalne: „Dr. Jimmy” dokument o Tomaszu Beksińskim, 17 chwil z życia artysty, „Inside” 22 minutowy dokument z taśm archiwalnych artysty, wywiad ze Zdzisławem Beksińskim. 

Dzieła można podziwiać jeszcze do 8 marca w godz. 7.00-20.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.