„Bal w operze” w Salonie Poezji

Wydarzenie

Już 26 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się kolejny Salon Poezji. Tym razem gościem będzie Krzysztof Tyniec. Dystrybucja bezpłatnych wejściówek w wersji papierowej rozpocznie się 17 stycznia (piątek) od godz. 12:00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.

Tym razem tematem przewodnim Salonu będzie poemat Juliana Tuwima. „Bal w operze”, bo o nim tu mowa to przez wielu krytyków oceniany jako arcydzieło XX-wiecznej literatury polskiej oraz najwybitniejsze ówczesne dzieło satyryczne. Dzieło powstało już w 1936 roku, ale w całości wydany ostał dopiero po kilku dekadach, bo dopiero w 1982 r. Z powodu śmiałej obyczajowo tematyki spotkał się wtedy z niezbyt przychylnym przyjęciem.

Utwór opowiada o wystawnym balu w tytułowej operze: przygotowaniach do uroczystości, uczestnikach, kolejnych etapach balu, aż do iście apokaliptycznego zakończenia, kiedy to wszyscy uczestnicy, służba i tajniacy zostają porwani prosto do piekła. W Salonie Poezji K40 poemat Tuwima czytać będzie Krzysztof Tyniec – wspaniały aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Muzycznie towarzyszyć mu będą Katarzyna Łochowska – śpiew, oraz Marcin Mazurek – fortepian.

Salon poezji odbędzie się 26 stycznia o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Wstęp jest bezpłatny, ale należy mieć wejściówkę. Dystrybucja rozpocznie się 17 stycznia (piątek) od godz. 12:00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury. Ilość miejsc ograniczona.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.