Atrakcji nie brakowało

Region

W miniony weekend w regionie nie zabrakło wydarzeń kulturalnych. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Podkowa Leśna, Brwinów i Milanówek aktywnie uczestniczyły w Festiwalu Otwartych Ogrodów. Z kolei podczas Dni Michałowic zagrał zespół Perfect.

Po raz kolejny miasta-ogrody dołożyły wszelkich starań, aby mieszkańcy mogli miło spędzić czas podczas Festiwalu Otwartych Ogrodów. Przez trzy dni, 10-12 czerwca, każdy mógł zaczerpnąć kulturalnych wrażeń. W Milanówku miłośnicy Szekspira czytali jego utwory, inni zaś z uwagą obserwowali pokazy artystów Teatru Ognia i Światła Amantum. Mieszkańcy mogli dokonać analizy składu ciała oraz wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Brwinów rozpoczął festiwal w Parku Miejskim, gdzie odbył się koncert zespoły Daab. Z kolei w Otrębusach mieszkańcy mogli bawić się podczas rodzinnego festynu. W niedzielę w Dworku Zagroda odbył się przegląd małych form teatralnych. 

Mieszkańcy Podkowy podziwiali wystawę „Orzeł wylądował Apollo 11 – 45 lat później”. Przez dwa dni mogli uzyskać niezbędne informacje na temat budżet obywatelskiego w ogrodzie partycypacyjnym. Nie zabrakło koncertów, występów młodych artystów oraz spacerów tematycznych.

Dni Michałowic uświetnił występ zespołu Perfect. Artyści zaprezentowali się na scenie „na deser”. Wcześniej mieszkańcy mogli równie dobrze bawić się podczas licznych zabaw i konkursów. Na dzieci czekały zjeżdżalnie czy też malowanie buziek. Organizatorzy przygotowali miejsce kibica, gdzie można było skorzystać z symulatora rzutów karnych oraz bramki celnościowej. O 18.00 rozpoczęło się wielkie kibicowanie podczas meczu Polska-Irlandia Północna.

W Piastowie odbył się festyn rodzinny z okazji dnia dziecka. Najmłodsi mieli w czym wybierać, a i dorośli nie mogli narzekać na nudę. Z kolei w Pruszkowie w sobotę, 11 czerwca, odbył się Dzień Osiedla. Na terenie przy Szkole Podstawowej nr 2 trwała znakomita zabawa. Dzieci mogły z bliska zobaczyć Żbika, czyli maskotkę miejską. Nie zabraknie go podczas kolejnych imprez miejskich. 

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i Milanówka mogli wspólnie włączyć się w przeżywanie emocji piłkarskich w specjalnych miejscach kibicach. Z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkania reprezentacji Polski.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.