ARTEfakty: Antyk a popkultura

Pruszków

Wielki Pruszkowski Festiwal Archeologiczny coraz bliżej. Prezentujemy kolejny blok tematyczny w ramach ARTEfaktów. Fani komiksów, filmów i gier osadzonych w tematyce antycznej będą zadowoleni.

Przybliżamy drugi blok ARTEfaktów, czyli „Antyk a popkultura”. Odzwierciedlenie świata starożytnego we współczesnych produkcjach jest bardzo popularne. Filmy, gry, komiksy – wszędzie obecni są starożytni bogowie lub symbolika antyku. – Pragniemy zaprezentować najpopularniejsze nurty, wskazując jednocześnie na oryginalne źródła inspiracji twórców, oddzielając prawdę historyczną od twórczej kreacji. Ponieważ nie zawsze wizja twórcy jest zgodna ze znaną nam historią. Doceniamy jednak cenne i kreatywne inicjatywy twórcze – podkreślają organizatorzy festiwalu archeologicznego.

W ramach bloku tematycznego „Antyk w popkulturze” odbędą się liczne warsztaty i ciekawe spotkania. Nie zabraknie „Szafy z komiksami”, gdzie znajdziemy antycznych bohaterów przeobrażonych w postacie komiksowe lub współczesnych półbogów. Kolejny punkt to… gry planszowe o tematyce antycznej. Każdy będzie mógł poznać ich tytuły i zasady oraz spróbować swoich sił w rozgrywkach. Nie zabraknie spotkań dotyczących gier komputerowych i filmów, w których Antyk także jest obecny. Te pozycje cieszą się coraz większym powodzeniem. Antyczna mitologia daje ogromne pole do popisu zarówno twórcom filmowym, jak i autorom gier. O tym jak „Jak ożywić Antyk – DigitalArt” – opowie Mariusz Kozik.

Festiwal ARTEfakty we wrześniu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.