Animacje – miastoAKCJE

Pruszków

We wrześniu Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty. Tymczasem na licznych imprezach plenerowych oraz
w instytucjach kulturalnych już dziś można znaleźć jego namiastkę.

ARTEfakty to niecodzienny festiwal, który bez wątpienia przyciągnie gości. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 września, jednak na terenie Pruszkowa obecna jest od dawna. Organizatorzy stworzyli bowiem specjalny rozproszony przestrzennie blok tematyczny: Animacje – miastoAKCJE. – Ożywiamy całe miasto, więc warto się rozglądać i nas szukać – podkreślają.

W ramach tego bloku działania promujące ARTEfakty wniknęły w miejską tkankę. Popularyzacja festiwalu odbywała się na organizowanych przed wakacjami „Śniadaniach w Parku”. W ich trakcie można było znaleźć wiele ciekawych informacji, a niekiedy dotknąć zabytków związanych z festiwalem. W zupełnie innej, rodzinnej odsłonie, można było poznać ARTEfakty w trakcie Dni Pruszkowa. Tam na mieszkańców czekała ciekawa Gra Miejska. 

To nie koniec atrakcji. W trakcie festiwalu odbędzie się też historyczna wyprawa poświęcona ARTEfaktom. Chodzi o spacer fotograficzny, a zdjęcia jego uczestników będą mogły uświetnić specjalną wystawę. W trakcie spaceru mieszkańcy odwiedzą główne punkty festiwalowe – przewodnikiem będzie Natalia Grabowska, a o tajnikach fotografii opowie Piotr Tomaszewski. 

Patronem medialnym ARTEfaktów są „Gazeta WPR” i portal WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.