Andrzej Wajda odwiedzi Stawisko

Podkowa Leśna

Już dziś, w sobotę 30, lipca znany reżyser odwiedzi Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Celem jego wizyty będzie udział w festiwalu filmowym.

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów organizuje wiele interesujących wydarzeń kulturalnych. Kolejne zostało zaplanowane na ostatni weekend lipca, kiedy to odbędzie się festiwal filmowy „Iwaszkiewicz w filmach Wajdy”. W związku z tym wśród gości nie może zabraknąć 90-letniego reżysera.

Andrzej Wajda to legenda polskiego kina i teatru. Pierwszym pełnometrażowym filmem reżysera było „Pokolenie”, które zostało wyprodukowane w 1954 roku. Wajda stworzył wiele wyjątkowych obrazów. Przede wszystkim w pamięci widzów pozostały „Popiół i diament” oraz „Ziemia obiecana”. Przez ponad 60 lat Wajda poruszał kolejne pokolenia i przedstawiał ważne wydarzenia z historii. Jedne z jego ostatnich dzieł to m.in. „Katyń” oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

W swojej twórczości 90-letni reżyser czerpał również z dzieł Jarosława Iwaszkiewicza. Wajda zaadaptował na duży ekran opowiadania m. in. „Tatarak” i „Brzezina”. O powodach ich wyboru opowie sam reżyser. Spotkanie z Andrzejem Wajdą odbędzie się 30 lipca o godz. 18.00 w Stawisku. Następnie planowana jest projekcja filmów „Panny z Wilka” i „Tatarak”.

Drugiego dnia festiwalu widzowie zobaczą film „Brzezina” oraz pokaz spektaklu telewizyjnego „Noc czerwcowa”. Około 19.30 zaplanowano spotkanie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.