Aktywny miesiąc aktywnych seniorów

Październik dobiega końca, a wraz z nim miesiąc aktywnego seniora. W miniony wtorek 22 października odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania związana z atrakcjami jakie czekały na seniorów.

Można powiedzieć, że to, co dobre szybko się kończy. Za nami Pruszkowski Miesiąc Aktywnego Seniora, który od dziewięciu lat organizują wspólnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Aktywizacji Seniorów „AS”. We wtorek 22 października odbyła się uroczysta gala wieńcząca ten wyjątkowy miesiąc. Miesiąc pełen atrakcji dedykowanych seniorom m.in. wernisaże, turnieje sportowe, warsztaty plastyczne czy koncerty. – Niezmiernie mi miło przywitać elitę seniorów miasta Pruszkowa. Jak patrzę na tą potęgę, na to jak was dużo to serce się raduje. W mieście Pruszkowie jest około 13 proc. seniorów, więc to siłą z którą warto się liczyć. Bardzo się cieszę, że dziś tu z nami jesteście. To spotkanie to zwieńczenie trzytygodniowych imprez – zaznaczyła Teresa Kostrzewska, dyrektor MOPS.

Podziękowania i życzenia zdrowia złożył seniorom również Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa. – Drodzy państwo. Największe podziękowanie kieruje do państwa pruszkowskich seniorów. To wy jesteście aktywni. To wy pokazujecie że można. To wy pokazujecie że trzeba. To dzięki wam w zasadzie cały rok w Pruszkowie jest rokiem aktywnego seniora. Ten październik jest dla nas tylko takim przykładem i symbolem – zaznaczył Paweł Makuch.

Po wystąpieniach i podziękowaniach przyszła pora na program artystyczny. Serca publiczności skradli… seniorzy! Piękne przedstawienie teatralne raz bawiło do łez, raz łapało za serce i wzruszało, by po chwili porwać całą salę widowiskową Centrum Kultury i Sportu do śpiewu. Mamy nadzieję, że grupę teatralną będą mogli poznać również inni mieszkańcy miasta. Zwieńczeniem gali był koncert Krystyny Giżowskiej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Aktywny miesiąc aktywnych seniorów”

  1. senior z Brwinowa pisze:

    A seniorzy z Brwinowa, ćwiczą dźwiganie wózków i rowerów z zakupami po schodach w tunelu. Taką atrakcję mają drugi miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe