„Aktywny Grodzisk” dla Kacpra

Impreza

Mały Kacper Sosnowski potrzebuje pomocy. Dlatego w Grodzisku zostanie zorganizowana impreza charytatywna dla chłopca.

Kacper Sosnowski to dobrze znany mały mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego. Niestety tę „sławę” przyniosła mu choroba. Chłopiec ma dopiero pięć lat. Zamiast bawić się ze swoimi rówieśnikami walczy z chorobami. Zaczęło się kilka dni po 1 urodzinach chłopca. Wysoka gorączka, pobyt w szpitalu, konieczność wprowadzenia w śpiączkę farmakologiczną i w końcu diagnoza. Diagnoza, która zabrzmiała jak wyrok – opryszczkowe zapalenie mózgu. Dziś Kacper nie mówi, nie chodzi, nie siedzi samodzielnie i nie widzi.

Rodzice się nie poddają. – Kacperek 30 sierpnia przeszedł operację rekonstrukcji stawu biodrowego. Gips założony od pasa w dół na siedem tygodni spowodował zanik mięśni. Po wyjęciu z gipsu okazało się, że w operowanej nodze w biodrze i kolanie powstały silne przykurcze. Obecnie Kacperek wymaga rehabilitacji osteopaty, na którą wozimy go trzy razy w tygodniu. Kacperek zgasł… wymaga teraz dużego nakładu pracy i rehabilitacji by mógł wrócić do stanu sprzed operacji. Ze względu na spastyke, która nasiliła się po operacji będzie potrzeba kolejnego poważnego zabiegu rizotomii w Szczecinie, kolejnego podania botuliny i na pewno wspomogły by go kolejne podania komórek macierzystych oraz ciągła bardzo potrzebna i kosztowna rehabilitacja – zaznaczają rodzice chłopca.

Aby wspomóc rodzinę chłopca i zebrać pieniądze na jego leczenie w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się impreza charytatywna dla chłopca. Już 12 stycznia o godz. 16.00 hala sportowa przy ul. Westfala wypełni się atrakcjami dla gości i darczyńców.

W harmonogramie imprezy przewidziano m.in.
– pokaz formacji tanecznych ze Studia Tańca MW
– zumba kids
– maraton zumba fitness da dorosłych z instruktorami Strefy Fit
– pokaz karate UKS Budo Grodzisk Maz.
– konkursy z nagrodami
– atrakcje dla dzieci od Laboratorium Magii
– koncerty zespołów disco-polo: Chorus, Dennis (start godz. 19.00)

Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Grabowski zwycięzca międzynarodowego konkursu Zumba Net Rising Presenter 2018.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.