8 pomysłów na majówkę w regionie

Region

Jeśli udało Wam się wziąć urlop w poniedziałek 2 maja to przed Wami aż pięć dni wolnego. Jak ciekawie spędzić majówkę w regionie? Podpowiadamy!

Bolimowski Park Krajobrazowy
Bolimowski Park Krajobrazowy obejmuje kompleks Puszczy Bolimowskiej, rozciągającej się pomiędzy Skierniewicami, Łowiczem, Bolimowem i Żyrardowem. Oprócz malowniczych widoków w okolicy parku znajduje się wiele ciekawych zabytków m.in. zespół pałacowo-parkowy i kościół w Nieborowie.

Mazowiecki Park Krajobrazowy
Z Falenicy łatwo przemieścimy się do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który jest częścią tzw. zielonego pierścienia Warszawy. Możemy tu nie tylko spacerować, ale i urządzić sobie wycieczkę rowerową. Chętni mogą skorzystać z uroków rzeki Świder gdzie można wypocząć na jej brzegu, czy urządzić sobie spływ kajakiem.

Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie
Te obiekty mamy przez cały rok „na wyciągnięcie ręki”. Jednak zabiegani nie mamy zbyt wiele czasu na podziwianie ich uroków. W wolne dni warto wybrać się zatem w te miejsca, by podziwiać uroki zieleni w centrum miasta. To świetne miejsca na rodzinny spacer.

Podkowa i Milanówek
To propozycja dla miłośników rowerowych wycieczek. Wyprawę rowerową wśród zieleni można połączyć z podziwianiem zabytkowych willi, których na terenie miast-ogrodów jest kilkanaście. Wiele z nich ma niezwykle ciekawe historie, które warto poznać.

Twierdza Modlin
Niewiele osób wie, że w naszym sąsiedztwie mamy najdłuższy budynek w Europie! To Cytadela Twierdzy Modlin. Warto poświęcić jeden dzień, by poznać ten obiekt i zobaczyć go na własne oczy. Można zwiedzać go samodzielnie, ale my polecamy zorganizowanie większej grupy i wyprawę z przewodnikiem.

Warszawskie fontanny
W majówkę startują pokazy fontann w Warszawie. Od 1 do 3 maja o godz. 21.30 będzie można oglądać wodne widowisko. W tym roku na widzów czeka zupełnie nowy pokaz. W tym roku będzie to legenda o Złotej Kaczce.

Zalew Zegrzyński
Dla tych, którzy lubią wypoczynek nad wodą polecamy wyprawę nad Zalew Zegrzyński. To tylko godzina drogi z Pruszkowa. Jeśli macie ochotę na wyprawę statkiem, to też nie jest to problem. W ofercie ZTM są bilety na rejs statkiem „Zefir”. Statek płynie Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka.

Żelazowa Wola
To miejscowość symbol. Tu na świat przyszedł Fryderyk Chopin. Warto zobaczyć tu odtworzony polski dwór z początku XIX w. połączony z malowniczym parkiem. Z Żelazowej Woli warto wybrać się do Brochowa gdzie można zobaczyć kościół obronny z trzema wieżami.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “8 pomysłów na majówkę w regionie”

  1. Dr. Huckenbush pisze:

    Park w Młochowie, Park w Radziejowicach, zalew w Komorowie, ścieżki pieszo/rowerowe w Suchym Lesie, ścieżka nad Raszynką, stary Żyrardów, parowozownia w Skierniewicach. Można by tak wymieniać bez końca. Trzeba tylko chviez ruszyć się od tv, tabletu i gazety.

  2. Daro pisze:

    Żelazowa Wola jest przepiękna. Polecam wszystkim !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły