500-lecie Grodziska Mazowieckiego, część II

Grodzisk Maz.

500-lecie Grodziska Mazowieckiego jest już na półmetku. Wiele atrakcji jest już za nami, ale przed nami jeszcze wciąż kolejne! Co jeszcze na nas czeka?

Pierwsza część obchodów okrągłej rocznicy „urodzin” Grodziska minęła. Obchody uświetniły tematyczne tygodnie – służb mundurowych, bibliotek, grodziskich firm, kolei, czy mniejszości narodowych. Były wernisaże, plenery malarskie, turniej szachowy. Z okazji otwarcia tężni zorganizowano piknik, dzięki któremu mogliśmy cofnąć się w czasie o co najmniej 100 lat.

Nie można zapomnieć o paradzie, w której udział wzięły tysiące grodziszczan, a także licznie zaproszeni goście. Nagranie z przemarszu trafiło do kapsuły czasu wraz z wieloma innymi pamiątkami zachowanymi dla następnych pokoleń. Została ona zamurowana podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej 22 lipca – dokładnie w dzień 500. urodzin miasta.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowy udział w obchodach jubileuszu naszego miasta. Dziękujemy za to, z jak wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem towarzyszycie nam, nie szczędząc słów jak bardzo kochacie to miasto. Zapraszamy na drugą część obchodów, która wierzymy również Was zachwyci. – podsumowują Radni Rady Miejskiej i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Co zatem zaplanowano w dalszej części obchodów?
Jeszcze w sierpniu odbędą się letnie koncerty, kino na leżakach, czy 3. Grodziski Charytatywny Bieg w Szpilkach. A co dalej?

Wrzesień

Wrzesień rozpocznie się obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po nich oficjalne pożegnanie wakacji podczas pikniku i rozpoczęcie nauki podczas Festiwalu nauki i pasji. Następnie dożynki, a już 10 i 11 września – wyczekiwane otwarcie hali widowiskowo-sportowej. Dwudniową imprezę uświetnią takie gwiazdy, jak PZLPiT „Mazowsze”, Jacek Kawalec z zespołem oraz Margaret. Kolejne atrakcje „urodzinowe” zaplanowane na wrzesień to m.in. gra terenowa, bieg charytatywny, czy wernisaż.

Październik-grudzień

Od 2 października, w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Mediatece odbywać się będą koncerty. Ponadto na ten miesiąc zaplanowano międzynarodowy dzień muzyki, piknik ekologiczny w Książenicach, czy odsłonięcie Drzew Pamięci połączone z warsztatami ekologicznymi. Grodzisk będzie też gospodarzem Polsko-Austriackiego Forum Samorządowego. Na koniec miesiąca w Mediatece rządzić będą planszówki.
W listopadowych planach są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto Odbędzie się festiwal Mięty Pole oraz Dzień misia pluszowego.

Grudzień skupi się na Bożym Narodzeniu i Sylwestrze. Będą grodziskie Mikołajki, kiermasz świąteczny. Nowy Rok przywitamy na obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.

Przez cały czas – od sierpnia do grudnia – odbywać się będą liczne wydarzenia sportowe. Będą to m. in. regaty żeglarskie, turnieje piłki siatkowej, czy gala Babilon MMA.

Szczegóły II części obchodów i kalendarium do pobrania tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.