5 pomysłów na miejską majówkę w regionie

Region

Tegoroczna majówka wypadła nad wyraz dobrze. Gdzie w takim razie spędzić długi weekend w regionie? Podsuwamy Wam kilka pomysłów.

Długi weekend majowy może wydłużyć się do 9 dni, jeśli weźmiemy urlop na 2, 4 i 5 maja. Wtedy szybki city break możemy zmienić w dodatkowy wyjazd urlopowy. Dla tych, którzy jednak zostają w mieście, mamy kilka polecajek.

Warszawa

W czasie długiego weekendu stolica nieco pustoszeje, można zatem udać się na spacer na Starówkę, czy odwiedzić Pałac w Wilanowie lub Twierdzę Modlin. 1 maja rozpoczyna się cykl pokazów w Multimedialnym Parku Fontann – w tym roku przypadają 100 urodziny wytwórni Disneya, nie dziwi zatem fakt, że podczas pokazów będą prezentowane legendarne animacje, jak np. „Vaiana”, „Gdzie jest Nemo?”, „Król Lew”, czy „Kraina lodu”. Poza tym Warszawa daje właściwie nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu.

Trójmiasto pod Warszawą

Chodzi o Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów – Podkowę Leśną, Milanówek i Brwinów. Malownicze uliczki z klimatycznymi willami, parki ze starodrzewem i wszechobecna zieleń. Warto wybrać się tu na wycieczkę rowerową lub spacer. W Brwinowie do pieszej wędrówki zachęca szlak „Poznaj Brwinów”, Milanówek przemierzycie, poznając historię willi, a Podkowę zwiedzicie przy okazji spaceru wokół Lasu Młochowskiego.

Dni Piastowa

Piastów zaprasza na swoje święto! Wydarzenie rozpocznie się sportowo 2 maja. 3 maja kontynuowane będą sportowe zmagania, a na koniec zaplanowano muzyczną ucztę. W tym roku miasto promuje „swoich”, zatem na scenie znajdą się lokalni artyści. Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.

Woda i słońce w Grodzisku Mazowieckim

Długi weekend majowy to w Grodzisku rozpoczęcie sezonu sportów wodnych. Na Stawach Walczewskiego będzie można wypożyczyć kajaki, rowery wodne, łódki, a także deski SUP. Poza tym na majówkę zaplanowano otwarcie wodnego placu zabaw przy basenie Wodnik 2000.

Spacer pruszkowskimi parkami

W Pruszkowie mamy 5 parków, które zachęcają do spacerów alejkami. W Parku Mazowsze można rozpalić ognisko w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu i zrobić sobie piknik. W Parku Kościuszki dzieci mogą wyszaleć się na ogromnym placu zabaw, w Parku Anielin można odetchnąć na hamakach na miejskiej plaży. W Parku Potulickich można spotkać wiele gatunków ptaków, ale też bobry, nutrie, zaskrońce i posłuchać kumkania żab. W Parku Żwirowisko można przysiąść na ławce i posłuchać szmeru wody płynącej kaskadami lub pograć na jednym ze stolików do gier.

A może Wy macie ciekawe miejsca, które warto odwiedzić?

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “5 pomysłów na miejską majówkę w regionie”

  1. Gość pisze:

    Myślałam, że dowiem się czegoś o wydarzeniach w regionie, a tu artykuł totalnie o niczym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe