100 lat to za mało! Grodzisk Mazowiecki świętuje 500-lecie.

Grodzisk Maz.

Od 500 lat na mapie Polski istnieje Grodzisk Mazowiecki. Z tej okazji w dniach 22-24 lipca odbędą się kolejne jubileuszowe obchody.

500-lecie Grodziska Mazowieckiego świętowane jest od dłuższego czasu. Była już parada, tydzień służb mundurowych, bibliotek czy firm grodziskich. Mogliśmy poznać wyjątkowych grodziszczan. W czerwcu odbył się Tydzień Grodziska – Uzdrowiska.

W lipcu czekają nas kolejne atrakcje. Lipcowe świętowanie rozpocznie uroczysta sesja plenerowa Rady Miasta – 22 lipca, o godz. 12.00 na Placu Wolności. Tego samego dnia o godz. 19.00 w Parku Skarbków zaplanowano widowisko słowno-muzyczne o historii Grodziska „500 plus, czyli zgrany Grodzisk”.

W sobotę, 23 lipca będzie można spędzić czas na pikniku historycznym związanym z powstaniem i rozwojem miasta w XVI i XVII w. Moc atrakcji w starym stylu już od godz. 12.00 w Parku Skarbków.

Na niedzielne popołudnie 24 lipca zaplanowano koncert plenerowy ProjektuVolodia „Piosenki folkloru miejskiego”. Ze sceny będzie można usłyszeć utwory Grzesiuka, lwowskie uliczne, „szemrane”. Uliczne retro od godz. 16.00. O godz. 18.00 w Parku Dworskim w Adamowiźnie szykuje się Zabawa we dworze – potańcówka w stylu XX-lecia międzywojennego z Ferajną Jastrzębskiego.

Kolejne atrakcje zaplanowano na wrzesień.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.