​Zespół Dezerter wystąpi podczas Dni Brwinowa

Brwinów

O tym, że na tegorocznych Dniach Brwinowa pojawi się T.Love już informowaliśmy. Kolejnym zespołem jaki zobaczymy na scenie będzie Dezerter.

Szykuje się iście punkrockowy klimat. – Napisałem Wam o gwieździe tegorocznych Dni Brwinowa (w sobotę 9 września zagra u nas T.Love), ale zapomniałem wspomnieć o tym, że w niedzielę 10 września zaplanowaliśmy koncert kultowego zespołu… Dezerter. To specyficzna muzyka i pewnie nie każdemu będzie odpowiadała. Warto jednak już teraz zaplanować ten weekend w Brwinowie! – poinformował we wpisie na Facebooku burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

Dezerter to polski zespół, który powstał na początku lat 80-tych w Warszawie. Początkowo nosił taką samą nazwę jak radziecki pocisk balistyczny, czyli SS-20. Zmieniono ją w 1982 r. Założycielami byli: Rober „Robal” Matera, Krzysztof Grabowski oraz Dariusz „Stepa” Stepnowski. Dziś w składzie zespołu brak ostatniego z wymienionych mężczyzn, za to jest Jacek Chrzanowski grający na gitarze basowej.

Dopiero w 1987 r. Dezerter wydał debiutancki album „Kolaboracja” (początkowo cenzura zablokowała ten tytuł i płytę nazwano „Dezerter”, lecz później przywrócono oryginalny tytuł). Grupa obraca się w „mocnych” gatunkach muzycznych jak: punkrock, hardcore punk czy anarchopunk. 

Dni Brwinowa odbędą się w dniach 9-10 września. 

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe