Ku pamięci Lizy. Ruszyła zbiórka na pogrzeb dla zmarłej po brutalnym gwałcie Białorusinki

Region

Śmierć Lizy napadniętej w centrum Warszawy wstrząsnęła wszystkimi. Teraz priorytetem jest godne pożegnanie dziewczyny. Ruszyła zbiórka Daniela, chłopaka Lizy, na ten cel. Pomóżmy zebrać fundusze na pokrycie kosztów pogrzebu, pomoc prawną i wsparcie bliskich w tej tragicznej sytuacji.

Dla 25-letniego Daniela, chłopaka Lizy, priorytetem jest teraz godny pochówek Elżbiety i jej pożegnanie w sposób, na jaki zasługuje. Niestety Daniel nie spodziewał się, jak drogi jest pogrzeb w Warszawie. Sama ceremonia, to jak informuje, minimum 10 tys. zł. Do tego dochodzi wykupienie miejsca na cmentarzu, odprawienie pogrzebu oraz postawienie nagrobka.

– Elżbieta była uchodźcą w Polsce. Była sama, bez rodziny. Nie była ubezpieczona. Kwestia pogrzebu Lizy jest teraz moim obowiązkiem, dlatego otwarta została ta zbiórka. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów pogrzebu, pomoc prawną i wsparcie dla bliskich w tej tragicznej sytuacji – informuje Daniel, chłopak Lizy.

Kluczowa dla Daniela jest również walka o ukaranie sprawcy. Chłopak chce, żeby osoba, która skrzywdziła Lizę, otrzymała maksymalną karę za to, że zabrała jej życie. W Warszawie koszt prawnika, który będzie walczył o sprawiedliwość w imieniu Lizy, to koszt ok. 20 tys zł. Przygotowanie odpowiedniej dokumentacji po stronie Polski i Białorusi to również dodatkowe koszty.

Daniel, kiedy tylko jego dziewczyna trafiła do szpitala, założył zbiórkę na jej leczenie – “Ratuj życie dziewczynie”. Ponad 10 tys. darczyńców o ogromnych sercach, kiedy tylko usłyszało o tragicznych wydarzeniach w Warszawie, wsparło zbiórkę. W błyskawicznym czasie udało się zebrać ponad pół miliona złotych, które miały być przeznaczone na leczenie, powrót do zdrowia i wsparcie psychologiczne dla dziewczyny. Niestety Liza zmarła w piątek przed południem.

– Ponieważ te środki miały być przeznaczone na leczenie i rehabilitację Lizy, nie możemy ich teraz wykorzystać do innych celów. Dlatego Pomagam.pl już rozpoczęło zwrot wszystkich środków ze zbiórki „Ratuj życie dziewczynie” do darczyńców. Teraz ponownie proszę Was o pomoc. Teraz ważna jest kwestia pogrzebu, opłacenia miejsca na cmentarzu i związanych z tym kosztów – pisze Daniel na stronie zbiórki.

Daniel jest poruszony wsparciem, które już do tej pory otrzymał. Nie zostawiajmy Daniela samego w tej tragicznej sytuacji. Pomóżmy zapewnić godne pożegnanie Lizie i zawalczmy wspólnie o sprawiedliwość.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Ku pamięci Lizy. Ruszyła zbiórka na pogrzeb dla zmarłej po brutalnym gwałcie Białorusinki”

 1. wszystkichwon pisze:

  Za każdym razem pojawiają się cwaniaki od zbiórek
  Nie nasz cyrk nie nasze małpy
  A została zabita przez lewackiego degenerata pamiętajmy o tym

 2. nonie pisze:

  Bardzo mu współczuję, ale naprawdę – bez przesady, są na to instytucje. Skoro była uchodźcą i była zarejestrowana to odpowiednia instytucja raczej pomoże pochować, nie trzeba zbierać po obcych. Jeszcze tego brakuje, żeby wszyscy zaczęli zbierać pieniądze w internecie na pogrzeby swoich bliskich. Poza tym jaka pomoc dla bliskich? Przecież jest napisane, że ona nikogo z rodziny nie miała! To komu trzeba pomóc? Toż to jest żerowanie na ludziach, którzy mają dobre serce, ale często są naiwni i dają się robić w jajo. Na tę chwilę nazbierane ponad 110 tys zł, a cel był 70 tys zł? Dlaczego aż 70 tys w samym celu? Pogrzeb i nagrobek nie kosztują 70 tys zł nawet w Warszawie! Chłopak nieźle się ustawi.

 3. Zygmunt pisze:

  A to na Białorusi rodzina nie może pochować

 4. Olo pisze:

  Mogę dać ale dla kata który usmierci tego śmiecia co ją zabił.

 5. Brwinowianin pisze:

  Już sobie wyobrażam jak na Białorusi media nagłaśniają ten przypadek obarczając winą Polskę.
  Ale nie zapominajmy o tych Polkach, które zostały zgwałcone za granicami naszego kraju, do którego już nigdy nie wróciły.
  My Polacy paradoksalnie doszukujemy się wówczas winy w tych ofiarach, prawda ? Że może dziewczyna ubrała się nieodpowiednio, że może zadała się z kimś nieodpowiednim itd…
  Czy na takie wsparcie mogła liczyć rodzina ostatniej polskiej ofiary gwałtu z greckiego Kos ?
  – NIEEEEE !

  • Grzegorz pisze:

   Brwinowianin,.. czytam te twoje posty i zastanawiam się jak ci spieprzyli psyche lub co brali twoi rodzice żeś się taki urodził. Zgwałcił w brutalny sposób młodą dziewczynę, dziewczyna zmarła,.. Nie ważne czy była Polką, Białorusinką czy Eskimoską,.. narodowość ofiary nie ma tu znaczenia. Piszesz że była wyzywająco ubrana,.. idiotyzm szerzony w patologicznych rodzinach. Jestem ciekaw jak ty i tobie podobne kreatury zareagowałyby na dziwny zwrot akcji. Wyobraź sobie wielkiego włochatego typa który lubuje się w płci brzydszej,.. idziesz sobie spokojnie przez brwinowski park,.. włochaty patrzy na ciebie i wkracza do akcji,.. po prostu nie byłeś w nieodpowiednim miejscu tylko on zobaczył że jesteś wyzywająco ubrany,.. miałeś białe buty,.. czujesz ten dotyk, ten ból,.. a później już jest ci wszystko jedno,.. koledzy nie przyjdą na pogrzeb, przecież cię z cwelił,..

   • Wilku pisze:

    Zdaje sie, ze nie zrozumiales co on napisal, calkiem madry wpis wyszedl jak na niego.

    • Grzegorz pisze:

     Trochę mnie poniosło, zmęczenie chyba dało nieprzewidzialne reakcje na komentarz Brwinowianina. Z przyzwyczajenia, każdy jego post wzbudza nieprzychylne reakcje. Po przeczytaniu jeszcze raz jego komentarza, to faktycznie wpis o wyzywającym ubraniu nieopacznie źle zrozumiałem i za to i za napisanie o jego spotkaniu w parku, przepraszam. Na moje usprawiedliwienie jest to że walczę z takimi idiotyzmami i obarczaniu kobiet o złe, niewłaściwe, wyzywające, seksowne ubieranie. że kobiety same się o gwałt proszą.

   • mordakapciu pisze:

    Ale nie opisuj nam randki ze swoim starym

    • hmm,.. pisze:

     mordakapciu@, napisz po Polsku w czym masz problem? Czy to problem z nieumiejętność w wyrażaniu swoich myśli, przelewając je na papier, czy problem z traumą z przeszłości?

 6. daniel . pisze:

  a kto nie da ten będzie wredną ruską onucą albo kto jak tam woli .. aby kasa poleciała .

 7. Mmmm pisze:

  Jak ktoś nie ma na prawnika to się bierze takiego z przydziału, za darmo. Kolejna zbiórka- a kasy potem brak

 8. Anonim pisze:

  Na białorusi nie mogą pochować? Teraz kasa kasa kasa.

 9. Aneta pisze:

  Gdzie ten gnój siedzi wie ktoś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8927

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8413

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16