Które gminy z regionu mają największy potencjał?

Region

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. J. Regulskiego opublikowała Ranking Gmin Województwa Mazowieckiego. Gminy z naszego regionu znalazły się w czołówce.

W rankingu był brany pod uwagę szereg wskaźników. Na wyniki złożyły się m. in. ocena budżetu w latach 2019-2021 (dochody własne, wydatki inwestycyjne, środki z UE itp.), przyrost naturalny, wyniki egzaminów 8-klasistów, wydatki na kulturę i oświatę. Były brane pod uwagę też wydatki na ochronę powietrza.

Ranking premiuje gminy o największym potencjale w sferze gospodarczej, społecznej, środowiskowej i przestrzennej (rozwój zrównoważony) – czytamy w dokumentach rankingu. Jak wypadły gminy z naszego regionu?

W kategorii gmin wiejskich pierwsze miejsce zajęła gmina Michałowice, drugie – Nadarzyn. Wśród gmin miejsko-wiejskich najlepsze miejsce zdobył Grodzisk Mazowiecki. Najlepszą gminą miejską okazała się Podkowa Leśna. Liderami powiatowymi zostały Podkowa Leśna (powiat grodziski) i Michałowice (powiat pruszkowski).

Na ogólnej liście rankingowej spośród 25 gmin 7 jest z powiatu pruszkowskiego i grodziskiego. Są to Podkowa Leśna (miejsce 1.), Michałowice (2), Nadarzyn (3), Grodzisk Mazowiecki (9), Raszyn (11), Pruszków (24) i Jaktorów (25).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Które gminy z regionu mają największy potencjał?”

  1. 💀 pisze:

    Pruszków ma największy potencjał. Ale w rankingu którego nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły