Kto zadba o drzewa i krzewy w Pruszkowie?

Pruszków

Urząd Miasta Pruszkowa szuka wykonawcy, który wykona prace pielęgnacyjne drzew i krzewów na terenie miasta. W ofercie znalazła się także wycinka drzew i krzewów.

Zieleń w Pruszkowie w ostatnim czasie ulega zmianom. Aktualnie Urząd Miasta Pruszkowa szuka wykonawcy do prac pielęgnacyjnych i wycinki drzew i krzewów na terenach miejskich. Chodzi o rośliny uliczne, rosnące na skwerach i zieleńcach oraz w parkach. Zadanie obejmie również drzewa i krzewy w Parku Potulickich oraz w Parku Sokoła.

Na liście wykonawcy znajdzie się pielęgnacja i wycinka drzew wraz z wywozem gałęzi i drewna, usuwanie pni po wyciętych drzewach (frezowanie), a także naprawę i uzupełnienie opalikowania drzew. Zadnie nie zakłada prac na pomnikach przyrody.

Na realizację zadania, wykonawca ma 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do Urzędu Miasta Pruszkowa do 15 września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kto zadba o drzewa i krzewy w Pruszkowie?”

 1. adam ogrodnik pisze:

  przy obecnym niedoborze wody nie jest to dobry pomysł aby odsłaniać glebę na działanie słońca co powoduje jej wysuszenie . także samo golenie trawy przy samej ziemi .. dzieci w liceum to wiedzą a dorośli robią głupotę za głupotą . dla doświadczenia ogólcie sobie główkę na łyso a następnie zapraszam na gorące słoneczko .
  zwierzęta też potrzebują schronienia w krzaczkach , my też choćby po to aby siku zrobić bo toalet w mieście brak ! piwka się napić itp .. gładki trawnik to jest fajny w domowej sypialni

 2. pełnoprawny wyborca pisze:

  a ja lubię gdy idąc parkową alejką mogę popatrzeć na wiewiórki , jeże , a czasem na leżących żuli od strony szkoły muzycznej – koło przedszkola na ul.szopena mówiących z rosyjskim akcentem . najwidoczniej tenże nowomiejski folklor jest bliski sercu włodarzom miasta bo nigdy nie zobaczyłem tam odpowiednich służb oczyszczania miasta

 3. Oktan pisze:

  No nareszcie bo strasznie to miasto już zarosło szczególnie drzewa przy ulicach.

 4. Michał pisze:

  Może wreszcie wytną niskie gałęzie i będzie można normalnie chodzić chodnikami, nie schylając się w pas.
  Ostatnim czasem Pruszków zrobił się strasznie syfiasty. Przykład: metrowe chwasty przy krawężniku w ciągu ul. Powstańców Wstyd!

 5. Zako pisze:

  W tej chwili władze Pruszkowa w ogóle nie dbają o zieleń w mieście. Wzdłuż ulic i chodników gałęzie drzew sięgają chodników i trawników, znaki drogowe są zasłonięte nie widoczne np ul.Chopina, Prusa,Polna,Ceramiczna, Al. WP szczególne jadąc prawym pasem nie widać znaków ani sygnalizacji świetlnej. Nie jestem za wycinaniem drzew ale corocznym przycinaniem gałęzi gdyż poprawia to widoczność i bezpieczeństwo a także estetykę miasta.

 6. Obserwator pisze:

  oooooooooooooo jakie stare zdjęcie placu zabaw , ma chyba ze 2 lata :))))

 7. Adam pisze:

  „Pielęgnacja i wycinka drzew wraz z wywozem gałęzi i drewna, usuwanie pni po wyciętych drzewach (frezowanie).” Rozumiemy, że dbanie o drzewa to w pierwszej kolejności ich wycinka i koniecznie (najważniejszy element pielęgnacji) frezowanie. Szczególnie, że po typowej „pielęgnacji” polegającej na wycięciu połowy korony, drzewo nadaje się do wycinki, bo zaczyna stanowić zagrożenie wywróceniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły