Kto wygrał „Bitwę o remizy”?

Region

Mieszkańcy Michałowic mają powód do dumy. Dzięki rekordowej frekwencji na wyborach parlamentarnych gmina otrzyma dofinansowanie dla straży pożarnej.

„Bitwa o remizy” to profrekwencyjny program zainicjowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągnęły najwyższą frekwencję w powiatach ziemskich otrzymają 1 mln zł na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz strażackich. W sumie dotację otrzyma 314 gmin.

Trzy gminy osiągnęły rekordową frekwencję – Klwów (pow. przysuski – ponad 90%), Suchy Las (pow. poznański – prawie 88%). Na drugim miejscu znalazła się gmina Michałowice, która mogła pochwalić się prawie 89% frekwencją! Wśród nagrodzonych gmin jest także Podkowa Leśna z frekwencją na poziomie nieco ponad 87%.

– Do wyznaczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br. – poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Jeśli gmina nie wyznaczy jednostek, które otrzymają dofinansowanie, wskaże je komendant wojewódzki PSP.

Nagrodzonym gminom gratulujemy – frekwencji i cennej wygranej, która przysłuży się bezpieczeństwu całej lokalnej społeczności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kto wygrał „Bitwę o remizy”?”

  1. Anonim pisze:

    Niech się cieszą bo teraz długo długo nikt im nic nie da.

    • G pisze:

      Jaki Ty mądry ! Rozwiń się w wywodzie. Podaj liczby, przyklady ale audentyczne, nie bajanie szlachciców z PiSu. Coś od siebie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły