Ksiądz Roman Indrzejczyk zginął w katastrofie

Region

Wśród ofiar dzisiejszej tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńskuznalazł się długoletni Pruszkowianin - ksiądz Roman Indrzejczyk.

W latach 1964–1986 ks. Roman był proboszczem parafii św. Edwarda w Pruszkowie oraz duszpasterzem Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Tworkach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Miał 78 lat.

Od grudnia 2005 r. ksiądz Roman Indrzejczyk pełnił godność kapelana i osobistego spowiednika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 1986 r. został proboszczem parafii Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Poznał wtedy braci Kaczyńskich i ich rodziców. Przyjaźnił się także z Jackiem Kuroniem, a także wieloma innymi opozycjonistami i działaczami „Solidarności”.

Ksiądz Roman był człowiekiem niezwykłym, choć jak sam zwykł mawiać „zwyczajnym”. Był poetą, filozofem i artystą, autorem trzech tomików wierszy: I niech tak zostanie… niektóre myśli sercem wysłuchane, Człowiek dla człowieka. Rozmowy z ludźmi i…historią., Wiersze wybrane. Rozważania o człowieczeństwie.
Cześć jego pamięci.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.