Ks. Roman Honorowym Obywatelem Pruszkowa

Region

Ks. Roman Indrzejczyk został Honorowym Obywatelem Pruszkowa. Odpowiednią uchwałę przyjęła Rada Miasta na czwartkowej sesji.

XLV Sesja Rady Miasta rozpoczęła się kilkusekundową minutą ciszy ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Wśród osób na pokładzie samolotu prezydenckiego był m.in. kapelan prezydenta, ks. Roman Indrzejczyk.

Ks. Roman przez ponad 20 lat pracował w Pruszkowie. Był proboszczem parafii św. Edwarda oraz duszpasterzem szpitala na Tworkach. Czytaj więcej.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę nadającą zmarłemu księdzu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Prezydent Jan Starzyński zwrócił uwagę, że to dopiero drugi honorowy obywatel. Wcześniej ten tytuł przyznano Adamowi Bień, który był jednym z szesnastu podstępnie aresztowanych i wywiezionych do Moskwy przez NKWD.


Prezydent Jan Starzyński przedstawia sylwetkę ks. Romana Indrzejczyka [fot. BS]

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.