„Kroczący ludzik” podniesie bezpieczeństwo

Brwinów

Na ul. Rynek w Brwinowie pojawiło się nowe oznakowanie przejść dla pieszych. Aktywne oznakowanie z funkcją animacji ma sprawić, że kierowcy szybciej dostrzegą przejście dla pieszych.

Skąd pomysł na zastosowanie oznakowania z „kroczącym ludzikiem’? – W ciągu dnia jest to standardowy znak drogowy D-6 informujący kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, ale po zmroku (dzięki włączeniu w obwód oświetlenia ulicznego) postać ludzika za sprawą pulsujących diod LED zaczyna się „poruszać”. Dzięki temu kierowcy wcześniej i z większej odległości zauważają, że zbliżają się do przejścia, co ma szczególnie istotne znaczenie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, tj. w czasie mgły, opadów deszczu czy śniegu. – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

To jednak nie koniec burmistrz Kosiński chce by podobne znaki znalazły się przy innych przejściach dla pieszych na terenie gminy. Głównie chodzi tu o przejścia przez ruchliwe drogi. „Ludzik” przy ul. Rynek to forma swoistego pilotażu. – Mam nadzieję, że jeśli zarządcy dróg wojewódzkich i powiatowych oraz organy zarządzające ruchem na drogach wojewódzkich i powiatowych potwierdzą ich skuteczność, to wkrótce takie oznakowanie pojawi się na kilku innych przejściach. Ja sam będę sugerował montaż takich znaków na 9 przejściach dla pieszych przez jezdnie dróg wojewódzkich oraz 14 przejściach przez jezdnie dróg powiatowych – podkreśla Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “„Kroczący ludzik” podniesie bezpieczeństwo”

 1. Sawa pisze:

  Wielkie wydarzenie w Brwinowie ruchomy ludzik w znaku który informuje o przejściu dla pieszych. Pewnie w Brwinowie nie widzieli jeszcze takiego znaku. Lud składa podziękowania burmistrzowi i marszałkowi województwa za możliwość obcowania z nowoczsnoscią

 2. Kroczący pisze:

  To ksiądz

 3. ddda pisze:

  ludzik już został wykrzywiony i go nie widać xD

 4. Brwinowianin pisze:

  Chcieć a móc to są dwie skrajne rzeczy…teraz skończyły się czasy –
  „możemy”,
  a zaczęły:
  „my byśmy chcieli”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły