Krew potrzebna od zaraz!

Pruszków

Pomaganie ma się we krwi – a tego niezwykłego leku jest... jak na lekarstwo. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Teraz można pomóc podwójnie!

Krew to uniwersalne lekarstwo. Lekarstwo, którego wciąż brakuje. W wakacje, kiedy jest dużo wypadków (nie tylko drogowych), ale też oddawane jest mniej krwi, jest „towarem deficytowym”.  Tym razem do oddawania krwi zachęcają służby mundurowe z Pruszkowa. Najbliższa zbiórka odbędzie się w najbliższy piątek 23 czerwca o godz. 9.00 – 14.00. Ambulans do pobierania krwi zostanie ustawiony na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie (od ulicy Lipowej).

Kto może oddać krew?
Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie do 65 roku życia, zdrowe i ważące nie mniej niż 50 kilogramów. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Przed oddaniem krwi w ciągu doby należy wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym i wypoczętym, spożyć lekki posiłek, w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu (również w dniu poprzedzającym oddanie krwi).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.