Krew pilnie potrzebna

Pruszków

Firma Techniprot oraz zachęcają wszystkich do udziału w zbiórce krwi. Akcja odbędzie się na terenie firmy już 26 lipca.

Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się standardowo już na terenie parkingu Techniprot przy Komorowskiej 24 w Pruszkowie (2 lipca godz. 9.00 – 13.00). Tym razem zbiórka zostanie przeprowadzona po hasłem „Wakacyjny prezent od serca”. Krew jest najlepszym prezentem. Prezentem, którego nie da się wyprodukować w fabryce. Można się nim jedynie podzieli. — Ten wakacyjny prezent od serca chcemy podarować komuś, kto go bardzo potrzebuje. Jest nim Michał Jaszczuk z Pruszkowa, który obecnie przebywa w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. W imieniu Michała oraz innych potrzebujących serdecznie zapraszamy do udziału w akcji i oddania krwi w wakacje – podkreślają przedstawiciele Klub HDK „Serce Pruszkowa”.

Kto może oddać krew?
Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie do 65 roku życia, zdrowe i ważące nie mniej niż 50 kilogramów. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Przed oddaniem krwi w ciągu doby należy wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym i wypoczętym, spożyć lekki posiłek, w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu (również w dniu poprzedzającym oddanie krwi).

Oddawanie krwi jest bezpieczne
Do pobierania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie ma zagrożenia zakażenia wirusami przenoszonymi drogą krwi. Wizyta w ambulansie rozpoczyna się od wypełnienia kwestionariusza i rejestracji oraz pobrania próbki krwi i badania lekarskiego. Sam pobór trwa około 5-10 minut (pobierana jest najczęściej jedna jednostka krwi pełnej, czyli 450 ml), a po nim następuje 15 minutowy odpoczynek, po którym dawca odbiera ekwiwalent kaloryczny (czekolady i sok).

Zbiórka krwi
Start: 26 lipca godz. 9.00 – 13.00
Miejsce: Techniprot, Komorowska 24, Pruszków

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Krew pilnie potrzebna”

  1. Inf. pisze:

    Witam Państwa…. obejrzałem w TVN24 program dot. PANA MICHAŁA JASZCZUKA. W internecie znakazlem informację że Pani Doktor Patrycja Mensah Glanowska –
    Ordynator Kliniki Hematologii UJ w Krakowie, wykonała przeszczep pacjęntce p. KELLER z Krakowa. Dawca i biorca byli niespokrewnieni. Przekazuje te informację gdyby okazało się że może być przydatna….. z poważaniem A Ż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły