„Kręcimy dla Marcina”

Region

Do 14 października będzie trwał sztafetowy rajd rowerowy dookoła Polski zorganizowany dla Marcina, policjanta chorującego na nowotwór. W akcję charytatywną włącza się asp. sztab. Jacek Spławiszewski z grodziskiej komendy policji, który pokona trasę między Nadarzynem a Łowiczem.

Akcję zorganizowała grupa „Mundur na rowerze”. – To nieformalna grupa, zapoczątkowana przez ekipę administratorów strony PMF, do której należą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, żołnierzy Wojska Polskiego, Krajowej Administracji Skarbowej. Do grupy dołączyło także kilku ratowników medycznych, strażaków OSP oraz Strażników Miejskich. Łączy ich służba, pasja- jazda na rowerze, ale także chęć niesienia pomocy innym – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. 

W trakcie przybywania osób do grupy pojawił się pomysł zorganizowania sztafetowego rajdu dookoła Polski. Wybrano 70 miast, łączna trasa liczy aż 4 tys. km! Wszystko w szczytnym celu… – Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, m.in. przez jazdę na rowerze, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie Marcina, który choruje na nowotwór o nazwie mięsak. Marcin jest funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Głównym symbolem grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, symbolizujące zrzeszone w niej formacje. Bransoletka w takich kolorach będzie przekazywana przez uczestników rajdu jako pałeczka w sztafecie – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych.

Udział w rajdzie weźmie 150 rowerzystów, w tym policjant z Grodziska Maz asp. sztab. Jacek Spławiszewski. Ale wydarzenie nie jest jedyną możliwością okazania pomocy Marcinowi. Został otwarty rachunek bankowy, na który można wpłacać środki na wsparcie leczenia Marcina:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział w Przemyślu ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl 90864211552015150603960003 w tytule wpłaty „Mundur na rowerze”.

Szczegóły na stronie internetowej IPA Przemyśl oraz  facebooku:

https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/

https://www.facebook.com/ipaprzemysl/?ref=aymt_homepage_panel

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.