Chciał zrzucić winę na matkę

Region

W ostatnim czasie funkcjonariusze policji coraz częściej interweniują w sprawach dotyczących przestępczości gospodarczej. Kilka dni temu policjanci wraz z pracownikami zakładu energetycznego zostali skierowani na interwencję, w celu wyjaśnienia nielegalnego poboru energii.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy wraz z pracownikami zakładu energetycznego udali się do jednego z mieszkań. Z zebranych informacji wynikało, że lokatorzy kradną prąd.

Po dotarciu na miejsce policjanci dokonali oględzin i odcięli nielegalnie doprowadzone źródło prądu. Dodatkowo zatrzymali dwóch mężczyzn – 53-letniego Tadeusza Ć., właściciela budynku oraz jego 31-letniego syna Tomasza Ć.

Starszy mężczyzna twierdził, że nielegalnego podłączenia prądu do budynku dokonał jego syn ponad rok temu. Tomasz Ć. podczas zeznań zrzucał winę na ojca, który kiedyś pracował w elektrowni i naprawiał słupy. Dodatkowo 31-latek wymyślił zaskakujące rozwiązanie patowej sytuacji. Stwierdził, że najlepiej będzie, jeśli odpowiedzialność za kradzież weźmie na siebie matka, ponieważ jest stara i schorowana.

Zakład energetyczny oszacuje, jaką ilość energii skradziono w ciągu roku. Policjanci ustalają, kto jest odpowiedzialny za kradzież i nielegalne podłączenie budynku do sieci energetycznej. Winny może zostać poddany każe nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.