Kradł, bo nie miał na życie i narkotyki

Region

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali 19-letniego Adriana P.,który w grudniu dokonał kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów odzieżowych.

10 grudnia 2009 roku oficer dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów odzieżowych na terenie Pruszkowa. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do środka przecinając kłódki i wyważając drzwi. Właściciel sklepu po sprawdzeniu towaru stwierdził, że ze sklepu zniknęło 500 par spodni jeansowych, 35 spódnic,30 koszul i swetrów męskich wartych łącznie około 35 tys. złotych.

Podczas prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że prawdopodobnym sprawcą włamania może być 19-letni Adrian P. Kilka dni temu funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zatrzymali podejrzanego. W jego mieszkaniu znaleziono 10 par seansowych spodni z metkami, spódnicę i pasek. Dodatkowo ujawniono również 3,10 g marihuany.

Adrian P. został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty: posiadania środków odurzających oraz kradzieży z włamaniem. 19-latek przyznał się do obu czynów.

Podczas przesłuchania przyznał, że tamtej nocy ukradł tylko 50 par spodni, które następnego dnia sprzedał w okolicach stadionu dziesięciolecia. Dodatkowo Chińczyk, który kupił od niego towar sprzedał za 700 zł, sprzedał Adrianowi P. 4 g marihuany za kwotę 100 złotych. Z zeznań 19-latka wynika, że pozostałe pieniądze chłopak przeznaczył na zabawę sylwestrową.

Decyzją sądu Adrian P. został oddany pod dozór policji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.