Kradł konsole do gier, teraz usłyszał zarzuty

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże konsol do gier. 25-latek usłyszał aż 10 zarzutów.

Do grodziskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieży, do której doszło w jednym ze sklepów znanej sieci handlowej. Policjanci szybko zabrali się za ustalenie poszukiwanej osoby. Szybko okazało się, że wytypowany przez nich mężczyzna pojawił się w podobnej placówce ze sprzętem elektronicznym w Łowiczu natychmiast pojechali go zatrzymać. 25-latek miał przy sobie specjalna torbę, która pozwalała na ukrycie łupów. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie nożyce do cięcia metalu.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna mógł kraść konsole do gier ze sklepów znajdujących się na terenie całego kraju. Funkcjonariusze odkryli też miejsce, gdzie trafiały skradzione urządzenia. Po wizycie w jednym z lombardów w Warszawie okazało się, że ten sam klient już od 3 miesięcy wstawiał tam podobne przedmioty. Policjanci zabezpieczyli wiele umów z jego danymi i część skradzionego sprzętu.

– Po skrupulatnie wykonanych przez funkcjonariuszy czynnościach dochodzeniowo-śledczych 25–latek usłyszał dziesięć zarzutów kradzieży, z których dwie miały miejsce na naszym terenie. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim i mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za kradzieże grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.