Kradł alkohol, płacił cudzą kartą, a na dodatek był poszukiwany

Piastów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kilka kradzieży alkoholu, dokonywanie płatności cudzą kartą płatniczą oraz poszukiwanego przez sąd.

Do pruszkowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kilku kradzieżach alkoholu z dwóch supermarketów na terenie Pruszkowa. Łącznie skradziono 32 butelki markowego alkoholu na kwotę ponad 3500 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, po analizie zebranego materiału wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać kradzieży. Do zatrzymania doszło w poniedziałek. Policjanci zapukali do drzwi mieszkania w Piastowie, ale usłyszeli, że mężczyzny nie ma w domu, w tym czasie 24-latek wyskoczył z okna… prosto w ręce policjantów zabezpieczających teren.

Po zatrzymaniu i przewiezieniu do komendy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez pruszkowski sąd celem odbycia kary 4 miesięcy i 49 dni pozbawienia wolności. 24-latek poszukiwany był także przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie do czynności procesowych za użycie nie swojej karty płatniczej.

Dochodzeniocwcy z Pruszkowa przedstawili zatrzymanemu 6 zarzutów kradzieży, do których się przyznał.

Następnie czynności procesowe z podejrzanym wykonali policjanci z Piastowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty za czyny popełnione w czerwcu tego roku, gdzie przez dwa dni robił kilkanaście razy zakupy, płacąc nie swoją kartą. Pokrzywdzony stracił wówczas ponad 600 złotych. 24-latek usłyszał 6 zarzutów włamania się na konto pokrzywdzonego przy użyciu jego karty.

Po czynnościach podejrzany został, zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Pruszkowie umieszczony w zakładzie penitencjarnym.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, za kradzież z włamaniem do 10 lat.

Postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

KPP Pruszków

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kradł alkohol, płacił cudzą kartą, a na dodatek był poszukiwany”

  1. Masa pisze:

    Powrót Mutantów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły