Koparka uszkodziła rurę gazową

Wolica

W miejscowości Wolica tuż przy al. Katowickiej 9 doszło do uszkodzenia rury gazowej. Mimo znacznego wycieku gazu, straż pożarna informuje, że sytuacja jest opanowana.

Informację otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. – Przy trasie katowickiej koparka uszkodziła rurę z gazem. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej i policja – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Więcej na ten temat wiedzą strażacy. – Rura gazowa o średnicy około 50 mm, faktycznie została uszkodzona przez koparkę na drodze dojazdowej w obrębie wjazdu do serwisu Mana. W tej chwili prowadzimy prace ziemne. Prawdopodobnie wyciek uda się uszczelnić. Mogą być utrudnienia w ruchu na drodze lokalnej, natomiast nie przewidujemy aby była potrzeba wstrzymania ruchu na trasie katowickiej – mówi st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Takie zdarzenia są bardzo niebezpieczne, wystarczy iskra by doszło do wybuchu. – Gaz jest łatwopalny, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność w takich sytuacjach. Jednak w tym przypadku akcja nie jest bardzo skomplikowana. Na szczęście działania prowadzimy na otwartej przestrzeni, gaz, który ulatnia się do atmosfery nie tworzy „chmury wybuchowej”, która mogłaby spowodować bezpośrednie zagrożenie – wyjaśnia Kroć.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.