Konkurs plastyczny „Interpretacje” rozstrzygnięty

Region

W piątkowy wieczór 24. kwietnia w Piastowskim Domu Kultury odbył sięwernisaż wystawy pokonkursowej połączony z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród Piastowskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej „Interpretacje”.

Tegoroczna edycja konkursu nosiła nazwę „Preludium deszczowe” i poświęcona była tematyce związanej z twórczością Fryderyka Chopina. W konkursie organizowanym już po raz 13 wzięło udział 70 prac twórców z Warszawy, Piastowa, Pruszkowa, Ursusa i kilku innych miejscowości naszego regionu. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska i Burmistrz miasta Piastowa Zdzisław Brzezinski, będący również fundatorami cennych nagród i wyróżnień.  

Specjalnie powołane jury konkursowe, któremu przewodniczył  dziekan wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych  prof. Ryszard Sekuła przyznało w tym roku trzy nagrody regulaminowe oraz pięć wyróżnień Starosty Powiatu Pruszkowskiego, a także jedną nagrodę specjalną ufundowaną przez Burmistrza Piastowa. Laureatami trzech równorzędnych nagród w tegorocznej edycji konkursu zostały trzy panie: Grażyna Prędkiewicz i Ewa Łosiewicz z Pruszkowa oraz Iwona Gałaj z Warszawy. Wyróżnienia  jury przyznało paniom Bożenie Koper i Annie Jakubowskiej z Pruszkowa oraz  Barbarze Perz, Stanisławowi Zwierzyńskiemu i Mieczysławowi Jędrzejewskiemu z Warszawy. Nagrodę specjalną Burmistrza Piastowa otrzymała pani Julia Samoraj z Piastowa.

Podczas otwarcia wystawy niewielka sala ekspozycyjna piastowskiego Domu Kultury pękała w szwach, usiłując pomieścić blisko setkę autorów i oglądających. Ale mimo tych niedogodności atmosfera wernisażu była niezwykle ciepła i uroczysta. Większość prac, a szczególnie te wyróżnione, reprezentowała wysoki, a niektóre z nich wręcz profesjonalny, poziom zastosowanych środków malarskich w prezentacji niezwykle trudnego konkursowego tematu. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.