Konkurs „Obrazy z życiem”

Brwinów

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie na kilka godzin zamieniła się w żywą galerię obrazów. Prace zaprezentowane w konkursie plastyczno-scenograficznym przeniosły widzów w świat sztuki.

Prawdziwa sztuka żyje i pobudza wyobraźnię i wrażliwość. Inicjatorki konkursu – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie Bogumiła Niemirowska i Ewa Bukowska – postawiły przed uczestnikami trudne zadanie odtworzenia wybranego dowolnie dzieła sztuki o określonej tematyce. W ubiegłym roku było to życie i praca na wsi, a w tegorocznej edycji  odbywającej się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Gminy Brwinów, tematem przewodnim była rodzina.

W finałowej prezentacji, która odbyła się  26 kwietnia 2024 r. wzięło udział sześć szkół. Dyrektor Anna Baecker powitała wszystkich finalistów konkursu, podkreślając, że fachowe jury będzie miało przed sobą niełatwe zadanie. Konkursowe prace zostały ocenione przez scenografkę i kostiumografkę współpracującą z warszawskimi teatrami Katarzynę Adamczyk, artystkę zajmującą się malarstwem sztalugowym i tkaniną artystyczną Ewę Gronostajską oraz Teresę Szczepaniak z Galerii Sztuki „Tess”.

Triumfatorem konkursu po raz drugi z rzędu została Szkoła Podstawowa w Żółwinie, której wierne odtworzenie – wraz ze szczegółami tła i zachowaniem kolorystyki – „Rodziny chłopskiej w czasie posiłku” Jana Steena robiło ogromne wrażenie i zapraszało widza do środka wiejskiej chaty. Dużym wyzwaniem była prezentacja sceny uchwyconej w ruchu przez Sylweriusza Saskiego. „Gra w domino” z wykonaniu uczniów z Ruśca zdobyła ostatecznie III miejsce, nieznacznie ustępując „Portretowi rodzinnemu” Jacoba Jordaensa w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie.

Zastępca burmistrza Jerzy Wysocki pogratulował wszystkim bardzo wysokiego poziomu prac konkursowych i wraz z dyrektor Anną Baecker wręczył nagrody wszystkim wyróżnionym i laureatom konkursu.

 

Biuletyn Gminy Brwinów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.