Koniec złudzeń. Basenu nie będzie

Milanówek

Niestety w tym sezonie basen w Milanówku nie będzie działał. Powód? Zły stan techniczny. Jednak władze Milanówka zapowiadają inne atrakcje.

Wakacje coraz bliżej. I choć obecnie nie mamy fali upałów, to jednak wiele osób zastanawia się gdzie w regionie można będzie schłodzić się nad wodą. Jednym z popularnych miejsc, mimo swoich niedoskonałości, gdzie mieszkańcy chętnie wypoczywają nad wodą jest basen w Milanówku. Niestety w tym sezonie obiekt nie zostanie uruchomiony  – Niestety, ale pomimo starań i chęci nie jesteśmy w stanie udostępnić mieszkańcom dużej niecki basenu w tym sezonie. Jak pamiętacie w zeszłym roku kąpielisko było uruchomione dopiero pod koniec lipca. Opóźnienie spowodowane było jego bardzo złym stanem technicznym oraz brakiem środków i planu finansowego dla wykonania niezbędnych napraw i utrzymania obiektu – zaznacza Artur Niedziński, burmistrz Milanówka. – Koszt uruchomienia i utrzymania basenu na raptem pięć tygodni funkcjonowania ostatecznie wyniósł mieszkańców około 250 tysięcy złotych. Wydatek, który miał wyłącznie tymczasowy efekt i nie przyniósł trwałych korzyści dla mieszkańców – dodaje.

Od zeszłego sezonu nie zostały wykonane jakiekolwiek prace na terenie kąpieliska. Co więcej w tegorocznym budżecie miasta poprzednie władze nie zarezerwowały środków na konieczne do  — Po wykonaniu wizji lokalnej wspólnie z ekspertami w zakresie technologii basenów dzisiaj widzimy wyraźnie, że min.: urządzania niezbędne do utrzymania basenu są archaiczne i często się psują, rury pod basenem są przerdzewiałe i w fatalnym stanie – po uruchomieniu pomp, duża ilość wody przecieka prosto w grunt, system filtracyjny wymaga unowocześnienia dla zachowania właściwych standardów ochrony środowiska, duża niecka wymaga uszczelnienia i napraw, betonowa nawierzchnia wzdłuż basenu jest popękana i się kruszy – wylicza burmistrz Milanówka.

Co w zamian?
Ze względu na zły stan techniczny basenu władze Milanówka podjęły decyzję o nieuruchamianiu basenu w tym roku. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie będą mieli jakichkolwiek letnich atrakcji. – Mamy znakomitą przestrzeń obok kąpieliska, gdzie przywrócimy „Miejskie Podwórko”, czyli letnią strefę rekreacyjną znaną nam sprzed lat. Udostępnimy boisko do gry w siatkówkę plażową, leżaki, parasole, kino plenerowe, małpi gaj oraz gry dla dzieci i młodzieży – podkreśla Niedziński, — Wyremontujemy i uruchomimy brodzik, żeby najmłodsi mieszkańcy znaleźli ukojenie w upalne dni – dodaje.

Co dalej z basenem?
– Sam basen wymaga generalnego remontu i trzeba to zrobić raz a dobrze. Deklaruję, że zrobię wszystko aby w kolejnych sezonach można było korzystać z kąpieliska, które spełnia wszystkie wymogi sanitarne, bezpieczeństwa i ochrony środowiska – podkreśla milanowski włodarz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Koniec złudzeń. Basenu nie będzie”

 1. fzd pisze:

  milion basenów w okolicy, wyremontować raz a dobrze nie zaszkodzi

 2. Ewa pisze:

  Dobry start nowego „burmistrza”. Już tęsknimy za Remiszewskim.

 3. LOFIX pisze:

  Swoją drogą odbiegając od tematu ciekaw jestem ile kosztowało utrzymanie lodowiska , np. w Brwinowie . Zamrożenie tak ogromnej powierzchni przy temperaturach przekraczających 10 st.(powyżej zera) ,musiało wygenerować gigantyczne rachunki za prąd .Jakoś nikt się tym nie przejmuje .

 4. Anonim pisze:

  jak zwykle nędza

 5. Gosciu pisze:

  Zasypać tą dziurę w ziemi zasadzić krzaki i tyle. W Milanówku nic się nigdy nie opłaca. Mam nadzieję że w zimie na lodowisko też nie będzie pieniędzy bo to przecież atrakcja tymczasowa która nie przynosi mieszkańcom trwałych korzyści. Różnego rodzaju festiwale i inicjatywy też do uśpienia

 6. Robert Boniecki pisze:

  A może dać sobie spokój z tym basenem. Przecież to jest basen z PRL, kto dzisiaj utrzymuje odkryty basen na jeden sezon. Czy to nie jest marnotrawstwo zasobów wodnych? Teraz sobie wylewamy wodę dla chwilowej przyjemności a przyszłe pokolenia pozbawiamy cennych zasobów niezbędnych do życia. Mamy basen w Grodzisku i otwarte wody również do kąpieli na Stawach w Grodzisku. Są tam również łódki, kajaki, rowery wodne, to po co nam ten basen. Niech pozostanie teren do rekreacji ale skończmy to paździerze. Mamy okazję bo zmieniła się władza w Milanówku i można już na początku się określić i nie będzie tematu. Niech pan burmistrz nie wejdzie w to bo będzie miał kłopot co roku.

 7. Kasper pisze:

  W Szwajcarii na autostradzie – gdy naprawiają nawierzchnię – stawiają tymczasowy most aby ruch na autostradzie odbywał się w miarę normalnie (prace na dole, auta jadą górą). Tutaj problemem jest basen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły