Końcówka prac na S7 – odcinek Tarczyn Północ – Lesznowola

Region

Wykonawca odcinka B trasy S7 – Tarczyn Północ – Lesznowola kontynuuje prace na trasie S7. Termin oddania tego etapu zależy od pogody.

Trasa S7 ma połączyć Warszawę z Grójcem. Wykonawca realizuje prace na odcinku B. Obecnie wykonał już ponad 60 procent prac. Trasa główna ma już nawierzchnię, a w trakcie wykonywania jest oznakowanie poziome. Na ukończeniu są także prace na węzłach Tarczyn Północ, Antoninów i Złotokłos. Prace wykończeniowe trwają też na obiektach mostowych. Montowane są także ekrany akustyczne i wygrodzenie trasy.

Teraz wszystko zależy od… pogody. Technologia poszczególnych prac jest zależna od warunków atmosferycznych. Termin zakończenia prac związanych z oddaniem do ruchu ciągu głównego S7 Lesznowola – Tarczyn Płn. jest uzależniony od pogody oraz procedur odbiorowych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa trasy wiąże się także z przebudową czynnych linii elektroenergetycznych. Wiązało się to także z ich czasowym wyłączeniem. Również ze względu na pogodę ich przebudowa była przesuwana – dopiero po tym można było rozpocząć pracę na głównym, 2,4-kilometrowym odcinku S7.

Zakończenie wszystkich prac przewidziano na I kwartał 2024 roku, a do końca III kwartału wyremontowany zostanie 17-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 7 z Sękocina Starego do Rembertowa. Termin może jednak się przesunąć. Wykonawca zawnioskował o przedłużenie terminu oddania inwestycji. Musi on jednak uzasadnić, że w trakcie robót wystąpiły okoliczności, które uniemożliwiły prowadzenie budowy, a na które nie miał wpływu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.