WKD taniej w ferie

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa po raz kolejny na czas ferii zimowych wprowadza tzw. przejazdy rodzinne.

Z przejazdów rodzinnych mogą korzystać osoby dorosłe, nieposiadające ulg, które odbywają przejazd z dzieckiem poniżej 16. roku życia.

Osoby podróżujące na zasadach przejazdu rodzinnego mogą wykupić bilet jednorazowy typu „tam” lub „tam i z powrotem” z ulgą 50% oraz bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą.

Przy zakupie stosownych biletów w kasach WKD, kasjer dokonuje adnotacji: „przejazd rodzinny” na biletach osoby dorosłej i dziecka oraz potwierdza ją datownikiem kasy. Jeśli pasażer dokonał zakupu biletu w innym punkcie (kiosk), samodzielnie dokonuje wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie.

Jeśli osoba dorosła podróżuje z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilety zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami.

Osoba dorosła powinna posiadać dokument stwierdzający wiek dziecka oraz dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z ulg, np. legitymację szkolną.

Z „przejazdów rodzinnych” można korzystać:
– od 29 stycznia 2010 (piątek) od godziny 14:00,
– do 14 lutego 2010 (niedziela) do godziny 00:00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.