Komunikacja w Pruszkowie: wielkie nieporozumienie

Region

Nie we wszystkich autobusach obsługiwanych przez PKS Grodzisk Maz. na terenie Pruszkowa są honorowane ulgi dla emerytów i rencistów. Temat ten wzbudził kontrowersje i zamieszanie wśród podróżnych.

Pod koniec stycznia, powołując się na oficjalną stronę Urzędu Miasta Pruszkowa, informowaliśmy, że od tego roku w autobusach PKS Grodzisk na dwóch liniach obowiązują ulgi 50% dla emerytów i rencistów. Uprawnione osoby taniej mogą podróżować na trasach z osiedla Staszica przez ul. Tadeusza do Komorowa oraz z osiedla Staszica na Żbików. Jak się okazało, sytuacja nie jest tak klarowna.

Wiele osób skarży się, że w rzeczywistości w autobusach nie mogą kupić biletu ulgowego. O sprawę zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Pruszkowa. – Doszło do niezrozumienia całej sytuacji przez emerytów – powiedziała nam Agnieszka Miros, inspektor wydziału inwestycji, remontów i infrastruktury technicznej. Po więcej szczegółów odesłała do prezydenta Jana Starzyńskiego.

Tu usłyszeliśmy, że ulgi dotyczą tylko dwóch linii, w wewnętrznej komunikacji miejskiej. Nie są one honorowane w autobusach PKS Grodzisk na liniach przelotowych przez Pruszków. Trzeba zatem patrzeć na przystanek końcowy, czyli Komorów Pętla lub Pruszków os. Staszica. Ważnym rozróżnieniem, według prezydenta, jest również wielkość pojazdów. Na trasach wewnętrzych w Pruszkowie, na których są wspomniane ulgi, jeżdżą tylko mikrobusy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.