Komorów: licytacja na ławeczkę Marii Dąbrowskiej

Region

W sobotę odbyła się licytacja przedmiotów na rzecz postawienia pomnika Marii Dąbrowskiej przed biblioteką w Komorowie. Zebrano 9 tys. złotych, ale do zamierzonego celu wciąż jeszcze daleko.

W tym roku przypada 45. rocznica śmierci pisarki. 19 maja, w dniu, w którym Dąbrowska zmarła, Komitet Organizacyjny realizacji „Ławeczki Marii Dąbrowskiej” chciał postawić jej pomnik przed biblioteką w Komorowie. Już wiadomo, że to się nie uda.

Jedną z inicjatyw, które pozwalają zebrać pieniądze, są aukcje z cennymi nagrodami. W ostatnią sobotę odbyła się już trzecia licytacja. Najdroższym fantem okazał się weekend w spa. Cena wywoławcza określona była na 1000 zł. Zwycięzca aukcji musi zapłacić 1800 zł. Dużą popularnością cieszyło się pioro przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka. Warte początkowo 300 zł zostało zlicytowane za 1400 zł. W sumie organizatorzy zebrali 9 tys. złotych.

Do osiągnięcia zamierzonego celu wciąż brakuje 14 tys. Najpewniej nie uda się postawić ławeczki w rocznicę śmierci Marii Dąbrowskiej. Będzie jeszcze przeprowadzona co najmniej jedna aukcja. Organizatorzy liczą, że osiągną cel w tym roku.

Ławeczka Marii Dąbrowskiej ma stanąć przed komorowską biblioteką miejską. Ma przedstawiać siedzącą pisarkę z psem u jej nóg.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.