Komisariat w Milanówku otrzymał monitoring

Region

Od kwietnia w sieć monitoringu wizyjnego został włączony Komisariat Policji w Milanówku. Do tej pory przy zdarzeniach wymagających interwencji, Policja korzystała z informacji uzyskanych od dyżurnego Straży Miejskiej.

Policja w Milanówku do kwietnia musiała sobie radzić bez własnego monitoringu. Jedynie Straż Miejska była wyposażona w tego typu System Ochrony Miasta.

Od tego miesiąca uległo to zmianie, teraz również oficer dyżurny KP Milanówek będzie miał podgląd z systemu kamer w mieście. Łącze światłowodowe zostało poprowadzone z siedziby straży. Dzięki temu obie służby będą miały ten sam obraz jednocześnie. Plusem jest to, że obserwacje będą prowadzone przez dwie osoby, co umożliwi dokładniejszą kontrolę.

Monitoring policjanci otrzymali od władz miejskich. Został on zakupiony ze środków urzędu miejskiego. Dodatkowo planowane jest podłączenie, również na łączu światłowodowym, bezpośredniego telefonu łączącego komisariat z operatorem SM. Dzięki temu reakcja na zdarzenie będzie jeszcze szybsza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.