Punkt konsultacyjny dotyczący solarów

Region

Gmina Miasto Pruszków śladem sąsiednich gmin postanowiła zaangażować się w projekt zakupu i instalacji kolektorów słonecznych dla prywatnych gospodarstw domowych. Obecnie przystąpiono do prac związanych z przygotowaniem i złożeniem odpowiedniego wniosku aplikacyjnego.

Aby miasto otrzymało dofinansowanie na montaż kolektorów słonecznych specjalna komisja musi pozytywnie ocenić projekt i wniosek aplikacyjny. Regionalny Program Operacyjny – Działanie 4.3 „Ochrona powietrza, energetyka” cieszy się na terenie województwa mazowieckiego bardzo dużym powodzeniem. Może okazać się, że nasza gmina nie zakwalifikuje się do programu i nie otrzyma dotacji. Urzędnicy jednak zgodnie twierdza, że umowy podpisane miedzy miastem a mieszkańcami na pewno zostaną zrealizowane. W razie odrzucenia projektu w tym roku miasto będzie starało się o ponowne jego rozpatrzenie w kolejnych naborach.

Wszyscy mieszkańcy, którzy są zainteresowani montażem kolektorów słonecznych muszą złożyć do Urzędu Miejskiego podpisane umowy do 30 kwietnia 2010. W tym celu stworzono specjalny punkt konsultacyjny. Właśnie dziś, 8 kwietnia rozpoczyna on swoja działalność. Punkt będzie czynny w godzinach 9-17 w sali 21. Interesanci dowiedzą się tam, jakie dokumenty należy złożyć i jakie wymagania spełnić by podanie zostało pozytywnie rozpatrzone.

Wszelkie pytania dotyczące solarów oraz szczegółów dotyczących realizacji i finansowania projektu można kierować na adres solary@miasto.pruszkow.pl

Więcej informacji oraz gotowe wzory umów dostępne są na stronie: www.pruszkow.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.