Kolejny krok do realizacji Centrum opiekuńczo-mieszkaniowego we wsi Szczęsne

Grodzisk Maz.

Przetarg na projektanta centrum opiekuńczo- mieszkaniowego we wsi Szczęsne ogłoszono w drugiej połowie lipca. Gmina po dłuższym czasie wybrała firmę, która zaprojektuje obiekt.

Centrum powstanie we wsi Szczęsne, przy ul. Kawki. Ma mieć 600 mkw. powierzchni całkowitej. Mają się tam znaleźć pokoje mieszkalne na co najmniej 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy centrum (4 pokoje 2-osobowe i 2 pokoje 1-osobowe, wszystkie z łazienkami). Dodatkowo ma znaleźć się tam zaplecze kuchenne z jadalnią (salą wielofunkcyjną) umożliwiającą dzienny pobyt dodatkowych 8 osób. Ponadto w budynku znajdzie się zaplecze technologiczne. Obiekt będzie wyposażony w instalacje: sanitarną, elektryczną, fotowoltaiczną, a także wentylację mechaniczną.

Wokół budynku zostaną urządzone tereny zielone, poprowadzone wewnętrzne ulice oraz chodniki. Znajdą się tu też tereny rekreacyjne i zajęciowe na świeżym powietrzu. Na zewnątrz pojawi się też wiata śmietnikowa.

Na opracowanie projektu gmina przeznaczyła niemal 160 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się 20 firm. Ostatecznie to zadanie zrealizuje firma Archenika z Poznania za prawie 111 tys. zł. Na wykonanie koncepcji projektowej wykonawca będzie miał 60 dni od podpisania umowy i 330 dni na wykonanie przedmiotu umowy (opracowanie projektu i uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.