Kolejne opóźnienie związane z obwodnicą południową

Region

W zeszłym tygodniu z powodu protestów został unieważniony przetarg na budowę południowej obwodnicy Warszawy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała wtedy, żenowy przetarg zostanie ogłoszony 14 grudnia. Niestety termin został
przesunięty.

Błędy w pierwszym przetargu na budowę ekspresowej trasy S2 Konotopa-Okęcie doprowadziły do jego unieważnienia. Kolejny, poprawiony już przetarg miał zostać ogłoszony w miniony poniedziałek, 14 grudnia. Niestety drogowcy już złapali opóźnienie.

Wicedyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Stanisław Dmuchowski tłumaczył, że przesuniecie terminu jest w pełni  uzasadnione. Urzędnicy chcą ponoć dokładnie sprawdzić i doszlifować dokumentację, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Przetarg zostanie ogłoszony w środę, 16 grudnia.

Południowa obwodnica Warszawy będzie jedną z kluczowych arterii w okolicach stolicy. To właśnie na tą trasę zjeżdżać będą kierowcy z autostrady A2, którzy dzięki ekspresowce dotrą na lotnisko lub do południowych dzielnic Warszawy.

Budowa inwestycji ma zostać zakończona w maju 2012, w podobnym terminie ma zostać oddany do użytku odcinek autostrady A2 Stryków – Konotopa.

Sławomir Dmuchowski z GDDKiA podkreśla, że trasa S2 ma być przejezdna już trzy miesiące przed zakończeniem inwestycji, czyli na przełomie stycznia i lutego 2012. Oznacza to, że ekspresówka będzie oddana do użytku bez niektórych elementów np. ekranów dźwiękochłonnych. Same jezdnie muszą być jednak gotowe na Euro 2012.

Niestety dotrzymanie tych terminów może być dla drogowców niewykonalne. Opóźnienia na etapie przetargów mogą spowodować przesunięcie terminu zakończenia prac nawet o kilka miesięcy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.