Kolejne utrudnienia na kolei – zmiany w kursowaniu pociągów

Kolej

Kolejne etapy modernizacji Dworca Zachodniego przynoszą kolejne utrudnienia na linii średnicowej. Pociągi podmiejskie będą jeździć po jednym czynnym torze – będą zatem kursować w skróconej relacji lub będą odwołane.

Od 19 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 roku modernizacja Dworca Zachodniego wkroczy w nowy etap. To spowoduje utrudnienia w kursowaniu pociągów po podmiejskiej linii średnicowej Pociągi między Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią będą kursować po jednym torze. Co to oznacza w praktyce?

Przez linię średnicową będą kursowały 4 pociągi w każdym kierunku w ciągu godziny (1 pociąg SKM i 3 pociągi KM). Będą one kursować co 3-4 min. przez 10 min., po których nastąpi ok. 50 min. przerwy – wyjaśnia Donata Nowakowska, Rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich.

Z linii R1 Skierniewice – Warszawa, czyli pociągi przejeżdżające przez nasz region, część pociągów przejedzie przez podmiejską lub dalekobieżną linię średnicową. Pozostałe będą kursować w skróconej relacji – do stacji Warszawa Główna, Warszawa Gdańska lub Warszawa Włochy.

Bilety ZTM będą ważne w pociągach KM na trasie Warszawa Gdańska – Pruszków i Warszawa Zachodnia – Pruszków. Bilety kartonikowe należy skasować ręcznie, wpisując długopisem datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu.

Bilety KM będą honorowane we wszystkich pociągach SKM i w autobusach linii 136, 167, 178, 184, 186, 414, 523 i N43 – na wybranych odcinkach. Dodatkowo na bilecie KM pojedziemy metrem linii M1 oraz M2 na wybranych odcinkach.

Ponadto bilety KM będą ważne w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Polregio, PKP Intercity, a także w WKD.

Rozkłady jazdy pociągów do pobrania tutaj. Szczegóły utrudnień znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Kolejne utrudnienia na kolei – zmiany w kursowaniu pociągów”

  1. ddsa pisze:

    ciekawe czy chociaż raz w ciagu 30 lat przeczytam komunikat że pociągi dojechaly prawidłowo, o czasie, bez utrudnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły