Kolejne spotkanie w sprawie budynku przy ul. Wilsona 2

Brwinów

Gmina Brwinów zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie związane z zagospodarowaniem budynku przy ul. Wilsona 2.

Pierwsze spotkanie na temat budynku przy ul. Wilsona 2 miało miejsce 9 stycznia w budynku OSP w Brwinowie. Licznie zgromadzeni tam przedstawiciele organizacji pozarządowych rozmawiali o swoich oczekiwaniach do zagospodarowania budynku przy ul. Wilsona 2.

W zebraniu wzięli udział także eksperci z Fundacji Obserwatorium. Zaprezentowali oni przykłady funkcjonowania podobnych miejsc w Polsce. Po spotkaniu wszyscy zebrani mieli okazję wizytować zmodernizowany obiekt.

Następne – drugie – spotkanie w tej sprawie odbędzie się już 30 stycznia w budynku przy ul. Wilsona 2, w sali na parterze. W planach jest jeszcze jedno spotkanie.

Przypomnijmy: burmistrz Arkadiusz Kosiński już kilka miesięcy temu zadeklarował, że budynek znajdujący się przy ul. Wilsona 2, tuż przy rondzie Wacława Kowalskiego w Brwinowie, nie zostanie wystawiony na sprzedaż, lecz w dalszym ciągu będzie służyć społeczności miasta i gminy. Pomysł stworzenia w kilkunastotysięcznym mieście ośrodka organizacji pozarządowych jest nowatorski – tego typu obiekty funkcjonują zazwyczaj w dużych miastach lub miastach powiatowych. Burmistrz już zapowiedział, że chce udostępnić harcerzom dwa pokoje, które będą mogły służyć jako harcówki lub zuchówki. Swoje miejsce mają znaleźć tam również stowarzyszenia, kluby sportowe, fundacje oraz grupy nieformalne i aktywni mieszkańcy. W wypracowaniu pomysłu uczestniczyć będą eksperci z Fundacji Obserwatorium, którzy poprowadzą spotkanie w styczniu i kolejne na początku lutego. Sięgając do swojej wiedzy i bogatego doświadczenia opracują rekomendowany model funkcjonowania centrum aktywności w Brwinowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejne spotkanie w sprawie budynku przy ul. Wilsona 2”

  1. trzmiel w trzcinie pisze:

    Przywrócić porządną restaurację z dobrym jedzeniem. Górę wynająć ludziom na mieszkania, albo pracownie, albo inne potrzeby. Bo jak na razie kombinujecie jak koń pod górkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły