Kolejne podejście do rozbiórki ogrodzenia

Pruszków

Zabytkowe ogrodzenie Parku Kościuszki znajdujące się wzdłuż ul. Kościuszki przejdzie generalną przebudowę, a dokładniej… rozbiórkę. Pruszkowski magistrat znów szuka wykonawcy prac.

Ogrodzenie okalające Park Kościuszki od strony ul. Kościuszki czasy świetności ma dawno za sobą. Stary obdrapany mur zakończony metalową siatką nie ma też zbyt wielkich walorów wizualnych. Można nawet powiedzieć, że raczej szpeci, niż dodaje uroku. Władze miasta szukają firmy, która zajmie się remontem ogrodzenia. Warto tu zaznaczyć, że po zakończeniu prac ogrodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Władze Pruszkowa otrzymały zgodę od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozbiórkę ogrodzenia. W czerwcu ruszyły poszukiwania firmy, która miałaby wykonać prace. Niestety nie było chętnych.
Jak zmieni się ogrodzenie po remoncie? Dwa słupki znajdujące się przy wejściu do parku u zbiegu ulic Chopina i Kościuszki przejdą generalny remont. Ich dwie kopie zostaną ustawione od strony wejścia przy ul. Kościuszki. Betonowa podmurówka zostanie obniżona do 40 cm i zakończona granitową czapką. Dodatkowo usunięte zostaną kamienie znajdujące się przy wejściu od strony ul. Kościuszki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kolejne podejście do rozbiórki ogrodzenia”

 1. Kazio pisze:

  To ogrodzenie stało już przed II wojną światową, tyle że zamiast segmentów wypełnionych siatką zamontowane były stalowe kute elementy. Podczas okupacji Niemcy przetopili to ogrodzenie – zapewne na czołgi. Pozostałości po tym stalowym ogrodzeniu są jeszcze widoczne.

 2. lowi pisze:

  a po co tam ogrodzenie?

 3. zgred pisze:

  Rozpieprzanie pieniędzy na bzdurne pomysły. Granit ? a co to rewia mody cmentarnej ? Designerzy deweloperscy dyktują co ładne. A w d….e Odnowić i będzie OK. Nie trzeba wszystkiego niszczyć.

 4. Wacek pisze:

  Warto by było ściąć drzewo na Kościuszki przed wejście do parku od strony Owocowej. Jest puste w środku. Na pewno walnie w samochody, a może i ludzi. Nie jest pytanie czy, tylko kiedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły