Kolejne podejście do przebudowy SP nr 3

Pruszków

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszkowie przeznaczona jest do przebudowy. Władze miasta poszukują wykonawcy przebudowy. To kolejny przetarg na rozbudowę placówki.

Przypomnijmy. O konieczności rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 mówi się od dawna. Pruszkowska podstawówka ma być rozbudowana w trybie „projektuj i buduj” co oznacza, że ten sam wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie prac budowlanych. To skróci czas realizacji zadania – nie trzeba będzie szukać kolejnych wykonawców zadania i uniknąć ryzyk z tym związanych.

Szkoła dzięki rozbudowie zyska 12 sal dydaktycznych , dużą nowoczesną świetlicę, bibliotekę, plac zabaw, szatnie oraz boisko wielofunkcyjne. Dodatkowo a powstać zaplecze administracyjne, cztery pokoje pracy indywidualnej oraz parking podziemny. Budynek ma zostać wyposażony w odnawialne źródła energii.
Środki, jakie Urząd chce przeznaczyć na budowę „trójki” zmniejszyły się. Z 30,5 mln zł na 29,2 mln zł. Warto przypomnieć, że władze miasta na tę inwestycję uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 25,5 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,5 mln zł.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 540 dni od dnia podpisania umowy. Tym razem wykonawcy mają czas na składanie ofert do 26 września. O przebiegu postępowania będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejne podejście do przebudowy SP nr 3”

  1. Marcin B. pisze:

    Wszystko pięknie, tylko w jakim celu parking podziemny? Dla pracowników? Nauczycieli? Przecież jest świetna, nowoczesna, niebawem elektromobilna komunikacja miejska, która rzekomo ma za zadanie zmieniać strukturę modalną ruchu. Samochody miały zniknąć z ulic miasta, a same ulice stać się łąkowymi pół czy ćwierć deptakami gdzie na niewygodnych nowomodnych ławkach mieszkańcy mieliby spędzać wolny czas… Żartuję. Komunikacja Pruszkowa nadaje się tylko do bezzwłocznej likwidacji, pomysł na ulicę Kościuszki szczęśliwie oddalili w niebyt miejscy Radni – oby na zawsze. Śmiać się czy płakać panie Makuch, hmm???

  2. Marcin B. pisze:

    Wszystko pięknie, tylko jaki parking podziemny i dla kogo? Dla pracowników? Przecież jest świetna, nowoczesna, niebawem elektromobilna komunikacja miejska, która rzekomo ma za zadanie zmieniać strukturę modalną ruchu… Żartuję. Komunikacja Pruszkowa nadaje się tylko do bezzwłocznej likwidacji. Śmiać się czy płakać panie Makuch, hmm???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły