Kolejne podejście do doświetlenia przejść

Pruszków

Pruszkowski unieważnił przetarg na budowę doświetlenia na przejściach dla pieszych. Powód? Ceny były zbyt wysokie. Teraz urzędnicy ponownie ogłosili postępowanie.

Po zmroku przechodnie są słabo widoczni dla kierowców i to nie tylko poza terenem zabudowanym. Często nie widać pieszych, którzy wchodzą na przejście dla pieszych w centrum miasta. Powód? Ciemny ubiór, kiepska pogoda, wyjście zza zaparkowanego i zasłaniającego chodnik i jezdnię samochodu – to tylko niektóre sytuacje, w których kierowca ma problem z zauważeniem pieszego.

Najlepszym rozwiązaniem, by przechodni byli lepiej widoczni są dobrze oświetlone przejścia dla pieszych. Władze Pruszkowa właśnie szukają firmy, która będzie odpowiedzialna za wykonanie oświetlenia przejść.

O jakie lokalizacje chodzi? Doświetlone zostanie przejście przy ul. Pogodnej na odcinku od ul. Bolesława Prusa do ul. Targowej, przy ul. Helenowskiej w obrębie ul. Jasnej, przy ul. Obrońców Pokoju przy Szkole Podstawowej nr 8, Chopina w obrębie ul. Moniuszki.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najniższa oferta opiewa na niewiele ponad 249 tys. zł. Kłopot w tym, że pruszkowski magistrat w budżecie na to zadanie ma zarezerwowane 200 tys. zł. Z tego powodu przetarg musiał zostać unieważniony.

Pruszkowski magistrat ponownie ogłosił przetarg na to zadanie nie zmieniając jego zakresu. Oferty zainteresowanych zadaniem firm poznamy 12 lipca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Kolejne podejście do doświetlenia przejść”

 1. hmm,.. pisze:

  Dla poprawy bezpieczeństwa należy egzekwować prawo: Nie wolno parkować w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. Przypomnę że samochody powyżej 2.5 tony nie mogą parkować na chodnikach, to dotyczy także większych samochodów osobowych.

 2. ToTylkoJa pisze:

  Dalej trzeba wyrzucać pieniądze? euroasfalt.pl/pl/category-product/aktywne-przejscie-dla-pieszych/

 3. brwinowianin pisze:

  Czym się różni NORMALNY RZĄD od obecnego nierządu z PO-KO-HUJownia ?
  Tym, że normalny rząd realizuje inwestycje, a wy o tym nawet nie wiecie, podczas gdy NIERZĄD tylko o tym pisze lub mówi, co paradoksalnie ma większą moc ! I na tym właśnie polega debilizm POlaków.

  • Anonim pisze:

   Jeszcze gnoju przypomnij jaka skromność biła z pisdowskich urzędników jak zamykali już dawno oddana do użytku drogę przed wyborami tylko po to żeby kilka drużyn urzędników mogło przyjść i hucznie otworzyć te drogę. Przez kilka dni nie można było korzystać bo każdy urzędnik musiał się pokazać sam, że to jego osiągnięcie.

   Szczyt ryj jak masz kłamać.

 4. Olo pisze:

  Skoro nie ma chętnych to znak że trzeba polikwidowac te przejścia.

  • Anonim pisze:

   Nie wiem czy to dobry pomysł bo zaraz połowę ulic w Pruszkowie się zamknie tym samym argumentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły