Kolejne osoby zatrzymane w związku z wyłudzaniem VAT

Region

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji (CBŚP) zatrzymała pięć osób z grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT.

Funkcjonariusze  z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami z podlaskiego CBŚP na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie na terenie województwa mazowieckiego i województwa podlaskiego zatrzymali pięć osób. To kolejne już zatrzymania w ramach śledztwa dotyczącego międzynarodowej grupy przestępczej.

Na tzw. puste faktury wystawione na kwotę 15 mln zł służby trafiły w trakcie jednej z kontroli na terenie Wólki Kosowskiej. Fikcyjne firmy zarejestrowane na obywateli polski były odpowiedzialne za wystawienie nierzetelnych dokumentów. Według zapisów faktury dokumentowały sprzedaż robót i materiałów budowlanych oraz usług transportowych. Szacowane straty Skarbu Państwa to ok. 3 mln zł.

– Tym razem zatrzymano 5 osób. Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz oszustw podatkowych. Czterech zatrzymanych zostało objętych dozorem Policji. Jeden zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W całym postępowaniu jest już 63. podejrzanych i planowane są kolejne zatrzymania – informuje mazowiecka KAS.

Do tej pory na poczet naprawienia szkody, kar i środków karnych zabezpieczono majątek podejrzanych o wartości blisko 34 mln. W najnowszym wątku prokurator wydał postanowienia o zabezpieczeniach majątkowych na kwotę 4,95 mln zł. Prokuratura nie wyklucza dalszych działań i zatrzymań w tej sprawie. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Kolejne osoby zatrzymane w związku z wyłudzaniem VAT”

 1. ***** PO pisze:

  Chyba się nie chcieli POdzielić z Donaldinio.

 2. Brwinowianin pisze:

  HA HA HA…NO TAK, TO SĄ WŁAŚNIE WYBORCY TUSKA !
  W tym złodziejskim procederze PO-KO są tzw. pionki i stare wygi nie do ruszenia, ale machina okradania Polski dopiero się rozkręca !
  Możemy podziękować kobietom i młodzieży za to !
  W Szwajcarii np. kobiety zdobyły prawo do głosowania dopiero w 1974 roku, i widzę, że ma to swoje uzasadnienie na przykładzie Polski, która została przez was kobiety sprzedana !
  Spółki, jak Orlen czy KGHM jeszcze rok temu przynosiły milionowe ZYSKI, a dziś się dowiadujemy, że są deficytowe !
  ZACZNIJCIE TĘPE BARANY MYŚLEĆ !

  • Grzegorz pisze:

   te złodziejskie praktyki działały się za czasów kaczyzmu, więc tępy miłośniku praw religijnych nie zabieraj głosu. Oczywiście twoje widzenie świata jest tak stare jak wymierające religie. Dla was wydawanie kilkunastoletnich dziewcząt za starych pryków to norma religijna, dla was kobieta musi być zależna od męża/ojca, nie może decydować o własnym życiu, zgwałconą kobietę mąż mógłby zaskarżyć o zdradę i przy pomocy takich debili jak ty tą kobietę moglibyście ukamieniować. Na szczęście to już ostatnie wasze ostatnie podrygi i coraz szybciej i częściej meldujecie się u jakiegoś Abrahama. Mamy XXI wiek wasz czas już się skończył, czas się pakować

  • hmm,.. pisze:

   Podajesz kłamliwe dane co do Orlenu, milionowe zyski to sprzedaże i uwzględnienie w zysku dochodów Lotosu. Natomiast według oficjalnych danych Grupa KGHM zamknęła pierwszy kwartał 2024 roku dobrymi wynikami finansowymi tj. 8,3 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 1,6 mld zł wyniku operacyjnego EBITDA i 0,4 mld zł zysku netto. Kłamca Brwinowianin do kosza.

  • Anonim pisze:

   Czyli za PiSu dalej były kręcone Vatowskie przekrety wbrew kłamstwom brwinokreta, a teraz jak nowa władza zaczyna przymykać tych którzy łamią prawo to brwinowianin ma ciepło w gaciach.

   Co do Orlenu to tak wszyscy wiemy, że Orlen kosił polskich kierowców za dużo i przepłaciliśmy, dzięki za przypomnienie. Szkoda że te super wyniki to efekt zdolnej księgowości, a nie realny obraz rzeczywistości.

  • Anonim pisze:

   Z tego miejsca dziękuję młodzieży i kobietom za odsunięciu ułomków co zorganizowali przestepczy proceder typu fundusz sprawiedliwości od władzy. Dobrze im tam na tych Węgrzech brwinozjebin?

  • Anonim pisze:

   Kłamca napisał:
   „Spółki, jak Orlen czy KGHM jeszcze rok temu przynosiły milionowe ZYSKI, a dziś się dowiadujemy, że są deficytowe !”
   Zagrajmy w grę, zacytuję wam coś a wy okreslicie czy brwinowianin i jego matka to k…a, kłamca, oszust, czy krystaliczny człowiek niczym Wąsacz za kratami.
   Cytat brzmi:
   „Grupa ORLEN zakończyła pierwszy kwartał 2024 r. z zyskiem operacyjnym EBITDA LIFO* na poziomie 8,4 mld zł i zyskiem netto w wysokości 2,8 mld zł. Stabilne wyniki finansowe osiągnięto przy jednoczesnym spadku długu netto o 1 mld zł (kw/kw).”

   Tępy baran co się dał nabrać na kłamstwa byłej władzy, wyzywa innych bo mu kraju nie rujnują:)

  • Pasażer pisze:

   Człowieku zacznij leczyć się na żylaki bo na g) owę niestety już za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły