Kolejne Flirty w taborze KM

Kolej

Kolejne pociągi Flirt zostały odebrane przez Koleje Mazowieckie w drugiej połowie listopada. Wyprodukowała je spółka Stadler Polska. W sumie w taborze przewoźnika jest już 45 z 61 zamówionych składów z siedleckiej fabryki.

Odbiory pociągów odbyły się 21 listopada Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów. Składy z numerem 44 i 45 wyprodukowane zostały w ramach czwartej z pięciu umów z wykonawcą. To już ostatnie pojazdy z tej umowy – jej wartość to prawie 500 mln zł (z dofinansowaniem w wysokości 202 mln zł).

Prezes Zarządu KM, Robert Stępień, komentuje zakończenie kolejnej umowy – W tym roku zakończyliśmy odbiory pojazdów z III umowy oraz w całości zrealizowaliśmy IV umowę wykonawczą. Mamy już 45 nowoczesnych i komfortowych FLIRTÓW, a ostatnie udało się odebrać nawet tydzień przed planowanym terminem. Dzięki bardzo dobrej współpracy z firmą Stadler Polska realizujemy politykę taborową zgodnie z zaplanowanymi założeniami oraz inwestujemy w rozwój Spółki. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu i mam nadzieję, że kolejne pojazdy przeznaczone do obsługi mazowieckich połączeń również będą dostarczane terminowo.

Nowe Flirty wykonano z lekkich stopów aluminium – to wpływa na niższe zużycie energii, a co za tym idzie: mniejszą szkodliwość dla środowiska. Pociągi są naszpikowane nowoczesną technologią. Można znaleźć w nich także defibrylatory AED.

Zmiany w taborze KM na przestrzeni lat są znaczące. Rozpoczynając działalność przewozową tabor liczył 170 wysłużonych składów. Dziś spółka posiada 319 składów, wśród których połowa to nowe pociągi. Flirty stanowią 20% wszystkich pociągów KM.

Cieszymy się, że dzięki innowacyjnym pojazdom Stadlera zmienia się oblicze polskiej kolei, która staje się coraz bardziej nowoczesna, bezpieczna i komfortowa. To dobry kierunek, tą drogą będziemy dalej podążać – podsumował Tomasz Prejs, Prezes Zarządu Stadler Polska.

Umowa ramowa o wartości przeszło 2 mld zł obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie 61 pociągów Flirt. Zostanie ona zrealizowana w całości już w przyszłym roku. W planach jest jednak dalszy rozwój taboru.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejne Flirty w taborze KM”

  1. Kkk pisze:

    Bym wolał stare graty z czerwonymi siedzeniami ale żeby jeździły bo teraz korzystanie z kolei to niezła loteria z wielką niewiadomą.

  2. ONA pisze:

    Tylko teraz jest to możliwe bo mamy uczciwe rządy PiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły