Kolejne Flirty w taborze KM

Kolej

Koleje Mazowieckie poinformowały o odebraniu kolejnych pociągów Flirt. To pierwsze pojazdy z piątej umowy wykonawczej.

Dwa nowe pociągi Flirt z firmy Stadler Polska zasiliły tabor Kolei Mazowieckich. Jednocześnie KM informuje o wykonaniu ponad 2/3 rekordowej umowy z producentem pociągów. Łącznie przewoźnik ma już 47 pięcioczłonowych pojazdów serii ER160.

Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny Kolei Mazowieckich podkreśla – Zrealizowaliśmy już znaczną część podpisanego kontraktu, co jest niebagatelnym sukcesem Spółki. W naszym parku taborowym mamy już 47 nowoczesnych FLIRTÓW. Cieszymy się,że dzięki dobrej współpracy z firmą Stadler możemy stale rozwijać się jako przewoźnik pasażerski i zapewniać coraz lepsze oraz bezpieczniejsze warunki podróży na Mazowszu. W ubiegłym roku ponownie stanęliśmy na podium, zajmując drugie miejsce w kraju pod względem liczby przewiezionych podróżnych. Tym samym odzyskaliśmy prawie 95% pasażerów z 2019 r., czyli ostatniego roku sprzed pandemii. Kolejne nowoczesne pojazdy to bardzo duża szansa na dalszy wzrost liczby podróżnych, którzy cenią sobie czas dojazdu do pracy czy szkoły w komfortowych i proekologicznych warunkach – dodaje Sulima.

Nowoczesne pojazdy sukcesywnie będą zastępować stare składy. Wpłynie to znacząco na komfort jazdy podróżnych, polepszenie oferty przewozowej i zwiększenie atrakcyjności połączeń oferowanych przez KM.
Dostarczenie dwóch nowych pociągów rozpoczęło realizację ostatniej, piątej umowy wykonawczej z firmą Stadler Polska.

Bardzo się cieszę, że nasze nowoczesne, energooszczędne i komfortowe pojazdy będą wozić pasażerów na kolejnej trasie Mazowsza – na odcinku Warszawa -Tłuszcz. Jestem przekonany, że przypadną do gustu podróżującym. Dziękuję Kolejom Mazowieckim za dobrą współpracę. Wspólnie tworzymy nowoczesną, bezpieczną i przyjazną dla pasażerów kolej – podkreśla Prezes Stadler Polska, Tomasz Preis.

Umowa ramowa dotyczy zakupu 61 pojazdów typu ER160 FLIRT3. Wartość umowy to ponad 2 mld zł. Ostatnie pociągi w ramach tej umowy mają być dostarczone w drugiej połowie tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kolejne Flirty w taborze KM”

 1. Kkk pisze:

  Zamiast likwidować stare kible to lepiej niech jeździ więcej pociągów na godzinę. Godzinowa siatka połączeń powinna być regularna przez cały dzień, ewentualnie dodatkowe połączenia w szczycie.

 2. Anonim pisze:

  A od Tłuszcza do Malkini będą parowozy

 3. Dr. Huckenbush pisze:

  A na najbardziej obciążonym odcinku Skierniewice – Warszawa stare kible w większości. Jak jeździły, tak jeżdżą.

 4. Arhelan pisze:

  Kąsaj członka stara struclo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły