Kolejne Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w regionie. Jest przetarg na budowę w Regułach.

Michałowice

Po Brwinowie i Szczęsnem, ruszają procedury na budowę Centrum w Regułach. Na koniec października michałowicki magistrat ogłosił przetarg.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa budynku Centrum opiekuńczo – mieszkalnego. Zamówienie obejmuje opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej, uzyskanie kompletu uzgodnień oraz warunków technicznych, uzyskanie pozwolenia na budowę i wykonanie budynku wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu – czytamy w dokumentacji przetargowej. Centrum ma zostać wybudowane w Regułach nieopodal skrzyżowania ul. Kuchy z Przytorową, tuż za komisariatem policji.

Budynek, według warunków zabudowy, ma zostać wybudowany w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego, dzięki czemu będzie on bardziej enegrooszczędny.

Przewidziano tam miejsce dla 20 osób: 14 osób na pobyt dzienny, 6 – na stały. Budynek będzie podzielony na dwie części: wspólną i mieszkalną.

Część wspólna będzie przeznaczona zarówno dla uczestników w ramach pobytu dziennego, jak i całodobowego. Będą tam: pomieszczenia kuchenne i jadalne, sala rekreacyjna, sala zajęć ruchowych. Znajdą się tam także pralnie, szatnie, łazienki, toalety, pomieszczenia dla personelu, pokój medyczny (zabiegowy) oraz gabinet psychologa i logopedy. W części mieszkalnej przewidziano 4 pokoje jednoosobowe z łazienką i jeden pokój dwuosobowy, także z łazienką.

Całkowita powierzchnia zabudowy ma wynosić 567 mkw, a powierzchnia użytkowa – 485 mkw.
Poza samym budynkiem, wykonawca zrealizuje zagospodarowanie terenu. Pojawi się tam nowe oświetlenie, latarnie, instalacja wodno-kanalizacyjna itd.

Na zgłoszenia gmina Michałowice będzie czekać do 14 listopada. Centrum ma zostać wybudowane w ciągu 70 tygodni (ok. 1,5 roku) od daty podpisania umowy. O dalszych krokach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.